Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
10/08/2022 - 18:50

Protest egzaminatorów MORD trwa. Bez egzaminów następne dni

Egzaminy praktycznie w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz w delegaturze ośrodka w Nowym Targu nadal nie odbywają się z powodu protestu egzaminatorów. Nie będą przeprowadzane aż do odwołania. Kiedy popularne „elki” wyjadą na miasto ze zdającymi na prawo jazdy i egzaminatorami to wielka niewiadoma.

Na stronie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu pojawiła się informacja o tym, że w związku z akcją protestacyjną egzaminatorów zatrudnionych w ośrodku, egzaminy praktyczne nie mogą się na razie odbywać. Natomiast egzaminy teoretyczne są odbywają się zgodnie z harmonogramem, bo przeprowadzają je egzaminatorzy nadzorujący.

- Egzaminy praktyczne dla kandydatów na kierowców oraz kierowców poszerzających swoje umiejętności odwołane są praktycznie do końca tego tygodnia – powiedział Sądeczaninowi Artur Czernecki, zastępca dyrektora MORD w Nowym Sączu. – Egzaminatorzy dostarczyli kolejne zwolnienia lekarskie. Biorą urlopy na żądnie, od rana telefonicznie zgłaszają konieczność opieki nad dzieckiem. Nie mam z kim pracować. Dlatego też musiałem podjąć decyzję o wstrzymaniu aż do odwołania egzaminów praktycznych.

Wicedyrektor MORD w Nowym Sączu mówi, że trudno mu powiedzieć, jaka będzie sytuacja w przyszłym tygodniu, zwłaszcza, że w ten tydzień wpisuje się długi weekend.

- Jeszcze raz przepraszam wszystkich zainteresowanych - dodaje nasz rozmówca. – Nie miałem innego wyjścia. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja 16 sierpnia. Czy egzaminatorzy stawią się do pracy czy nie?

Dzisiaj wczesnym popołudniem do Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu wpłynęło pismo w tej sprawie z Ministerstwa Infrastruktury.

- Jest to pismo z prośbą o poinformowanie wszystkich egzaminatorów, że żadne rozmowy nie zostały zerwane, że powstały zespoły robocze, trwają prace nad postulatami przedstawionymi przez egzaminatorów – dodaje Artur Czernecki. – Jestem zdziwiony, że jest protest, skoro w dalszym ciągu trwają negocjacje.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu