Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
06/02/2020 - 18:10

Przebudowa krajówki DK 87? W Barcicach będzie kolejne spotkanie w tej sprawie

Jest szansa na rozwiązanie problemu wody deszczowej zalewającej nieruchomości w Barcicach. Chcesz wiedzieć jaka? To weź udział w spotkaniu, które gmina Stary Sącz organizuje wraz z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad już w najbliższy wtorek 11 lutego.

Przebudowa krajówki DK 87? W Barcicach będzie kolejne spotkanie w tej sprawie

Jednym z problemów wskazanych podczas konsultacji społecznych w sprawie przybudowy DK 87 w Barcicach  były braki w sieci kanalizacji burzowej odwadniającej m.in. tę drogę. Bowiem woda deszczowa z krajówki systematycznie bowiem schodzi na pobliskie nieruchomości.

O szczegółach tamtego spotkania pisaliśmy tutaj Barciczanie: puśćcie sobie tranzyt przez Wawel! Gorąco o DK 87

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców władze gminy w porozumieniu z GDDKiA przy okazji modernizacji krajówki podjęły decyzję o budowie w Barcicach kolektora burzowego z prawdziwego zdarzenia. – Kolektor ten będzie zbierał wodę z nieruchomości usytuowanych po obu stronach krajówki i w oparciu o spływ grawitacyjny, czyli bez dodatkowych kosztów, odprowadzać do Popradu – wyjaśnia zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

By podjąć decyzję co do przepustowości kolektora i przebiegu kanalizacji burzowej inicjatorzy jego budowy chcą wiedzieć, w jakich konkretnie miejscach, punktach geodezyjnych, chcą się do niego wpiąć się poszczególni właściciele nieruchomości. Takie dane pozwolą na opracowanie szczegółowego projektu sieci doprowadzającej i tym samym wycenę tej części inwestycji.

Dlatego już dziś gmina zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Barcic na spotkanie w tej sprawie, które odbędzie się 11 lutego, w najbliższy wtorek o godzinie 17 siedzibie biblioteki w Barciach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadaeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu