Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
11/10/2022 - 09:40

Przeciekający dach spędzał im sen z powiek. W końcu zrobili z tym porządek

Sala gimnastyczna w Wojnarowej jest już po gruntownym remoncie. Jest więcej miejsca i światła. Gmina uporała się też z przeciekającym dachem.

To dzieje się w Korzennej: Trwa wojna, mamy kryzys energetyczny. Czeka nas trudna zima. Jak będzie w Korzennej?

Zakończył się remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Wojnarowej (gmina Korzenna). – Nie ma porównania w stosunku do tego, co było przedtem – komentuje Aneta Krasińska-Sikoń, dyrektor placówki.

Głównym problemem na sali sportowej było przeciekające pokrycie dachowe. Po wykonaniu izolacji i modernizacji dachu szkoła nie musi już martwić się najmniejszym deszczem. Prace remontowe objęły prawie każdy element na sali.

Robotnicy zregenerowali parkiet, cyklinując go i pokrywając nową powłoką lakierniczą. Pojawiło się też nowoczesne oświetlenie ledowe. Odnowiono drabinki i zamontowano nowy sprzęt: siatki, kosze i bramki. Na zapleczu w szatniach i magazynach położono nową posadzkę i zamontowano nową stolarkę wewnętrzną.

Zobacz także: Mieszkańcy będą kupować węgiel od gmin? Ma być taniej, ale na pewno nie będzie łatwiej

Nie przegap: Chcesz wynająć mieszkanie w Korzennej? Od dziś można składać wnioski

- Jest jaśniej i przestronniej – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Wojnarowej. Z sali gimnastycznej korzystają nie tylko uczniowie w trakcie zajęć lekcyjnych, ale również dorośli mieszkańcy, którzy popołudniami grają tu w piłkę nożną.

Dyrektor  Aneta Krasińska-Sikoń podpisała też umowę za szkółką piłkarską „Talent”, prowadzoną przez Orła Wojnarowa. Z sali korzystać będzie również sekcja tenisa stołowego Orła. Specjalnie dla sportowców dopracowano oświetlenie na sali.

 – Sala została wyposażona w oświetlenie górne, które jest wymagane w rozgrywkach tenisa stołowego od poziomu trzeciej ligi. To zasadniczo poprawia warunki uprawiania tej dyscypliny – tłumaczy Andrzej Łukasik, członek zarządu klub.

Ile kosztował remont w Wojnarowej? Gmina wydała na to przedsięwzięcia 667 tysięcy złotych. ([email protected], fot. UG Korzenna)Dziękujemy za przesłanie błędu