Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
27/11/2014 - 00:37

Przedsiębiorca do prezydenta Nowaka. Konkretne pytania

Od jednego z naszych Czytelników, prowadzącego mały biznes w Nowym Sączu otrzymaliśmy zestaw pytań do prezydenta Ryszarda Nowaka w kwestiach nurtujących sądeckich przedsiębiorców.
Poniżej treść korespondencji, pisownia oryginalna.

**
(…) Jestem mieszkańcem Nowego Sącza. Nie jestem członkiem żadnej partii, nie agituję też za żadnym kandydatem.
Jestem jednak obserwatorem życia politycznego z racji zaangażowania w rozwój miasta, w którym się wychowałem i w którym dane jest mi żyć, chciałbym zadać obecnemu prezydentowi Panu Ryszardowi Nowakowi w imieniu swoim oraz innych mieszkańców kilka pytań, których chyba zabrakło w debacie przedwyborczej, a które dotyczą spraw istotnych.

Uważam że człowieka powinno się oceniać zgodnie z ewangeliczną zasadą „po owocach” pracy, a nie po słowach, dlatego też pytania dotyczą aktywności podjętej przez ostatnie 8 lat rządów. Oto treść mojego zapytania:

Szanowny Panie Prezydencie,

W związku ze zbliżającą się II turą wyborów chciałbym w imieniu swoim oraz innych mieszkańców naszego miasta zwrócić się do Pana z prośbą o odpowiedź na nurtujące nas pytania związane z Pana rządzeniem naszym miastem. Oto moje pytania:

1. Dlaczego Nowy Sącz nie pozyskał żadnych dotacji z programu EU Civitas Plus? Przecież jest to program dedykowany do miast z problemami złego powietrza, dający bardzo ciekawe wsparcie materialne dla beneficjentów?;

2. Jak Pan zadbał o zwiększenie dochodów samorządowych miasta – czy to prawda, że prezesi spółek komunalnych zarabiają po 17 tys. PLN? Dlaczego przy wysokim poziomie zadłużenia brak jest strategicznych (nowych, a nie odtworzeniowych) inwestycji dla miasta?;

2.a W tym kontekście spytam się dlaczego dochód z części parkingów miejskich nie trafia do kasy miasta lecz do podmiotów zewnętrznych?;

2.b. Dlaczego do realizacji tego sztandarowego projektu kanalizacji Pana służby wybrały rury, które produkowane są przez tylko jedną firmę na świecie i są o wiele droższe i nie potrzebne do takiej urbanistyki nieautostradowej jak w Nowym Sączu? Dlaczego zdecydowano się na takie rozwiązanie przy tak wysokim deficycie budżetowym?

3. Ile środków pozyskał Pan i jakie projekty zrealizował w ramach „PPP” Partnerstwa Publiczno – Prywatnego?

4. Gdzie w rządzonym i organizowanym przez Pana mieście można wybrać się na niedzielny spacer z dzieciakami, no i mamy jeszcze psiaka? Nad Dunajcem nie ma szans na przejechanie wózkiem przez urwiska na drodze i chaszcze oraz sterty szkieł, podobnie sytuacja ze szkłami wygląda nad Kamienicą, a nad Łubinką, po ostatniej rekultywacji nie da się przejechać wózkiem!!! Kiedy był jeszcze Lasek Falkowski – teraz ?

5. Jakie kroki podjął Pan, by ratować sądecki PKS?

6. Dlaczego przez 8 lat nie uchwalono Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta?

7. Jak dba Pan o wzrost poziomu obsługi mieszkańców w ratuszu? Ja czekałem na wydanie warunków zabudowy 9 miesięcy. Uznaję to za znaczące hamowanie inwestycji, gdyż często nie można tyle czekać i trzeba wybrać inne rozwiązanie, a przypomnę, że inwestycje bardzo synergicznie i stymulująco działają na rozwój małych ojczyzn.

8. Kto finansował kolportaż na 9 dni przed wyborami Pana ulotki reklamowej wysłanej chyba do 90 % sądeckich gospodarstw domowych, zwanej podobno raportem? Pojawiają się głosy, że finansowane to było z budżetu miasta? Jeśli tak, to czy uważa Pan że jest to uczciwe?

9. Dlaczego do dzisiaj wciąż nie upublicznił Pan swoich delegacji zrealizowanych za ostatniej kadencji? Przypomnę, że dla PiS bardzo ważna jest transparencja w życiu publicznym?

Prosiłbym o odpowiedź publiczną, gdyż tematy te myślę nurtują nie tylko mnie ale wielu mieszkańców naszego miasta. Będę wdzięczny za poświęcony czas.

Z poważaniem

Michał Ł., mieszkaniec Nowego Sącza
(nazwisko do wiadomości redakcji)
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)