Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
24/09/2021 - 08:35

Przestanie straszyć turystów. Naprawiają Szczawnicką w Piwnicznej-Zdroju

Na tę informację czekały całe Kosarzyska i rzesze turystów, którzy korzystają m.in. z węzła szlaków turystycznych na Obidzy. Powiatowy Zarząd Dróg rusza z kontynuacją remontu ulicy Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju.

Przestanie straszyć turystów. Naprawiają Szczawnicką w Piwnicznej-Zdroju

Jak wyglądała większa część ulicy Szczawnickiej jeszcze kilka lat temu? Tego się nie da opisać, ale by się przekonać wystarczy przejechać ten odcinek, którego jeszcze nie wyremontowano. Powiat, czyli właściciel drogi, już od kilku lat w porozumieniu z gminą naprawia i modernizuje kolejne fragmenty traktu.

Ostatnie prace prowadzone były w zeszłym roku i objęły 160 metrów na odcinku od ulicy Promowej w kierunku szkoły w Kosarzyskach. Czyli od miejsca, gdzie prace prowadzono w 2018 roku w górę. Dodatkowo – przy współudziale finansowym gminy – wybudowano tu chodnik. Jednocześnie droga w końcu została wyposażona w odwodnienie z prawdziwego zdarzenia.

Teraz Szczawnicka znów wraca na tapetę. Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetarg na remont ostatniego fragmentu, którym zarządza. – Chodzi o fragment od tego miejsca, gdzie prace były prowadzone w zeszłym roku do pętli autobusowej – wyjaśnia szef drogowców Adam Czerwiński.

W przetargu wzięły udział aż 3 firmy. Najtańsza oferta opiewała na 1 551 288 zł, najdroższa na - 1 684 536 zł. Inwestor wybrał tę pierwszą i tak roboty wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Nowego Sącza. Ale najważniejsze jest to, że PRDM musi się wyrobić ze wszystkimi pracami w ciągu 80 dni od podpisania umowy z inwestorem. Oczywiście, jeśli na przeszkodzie nie staną warunki pogodowe.

Dzięki inwestycji wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale powstanie odwodnienie i utwardzone destruktem pobocze. Drogowcy zamontują też bariery zabezpieczające. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne UMiG w Piwnicznej-Zdroju)Dziękujemy za przesłanie błędu