Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
06/08/2020 - 19:20

Przesuńcie termin ślubu - apeluje do narzeczonych szef Sanepidu

Sądecczyzna jest regionem, który od soboty znajdzie się w tzw. czerwonej strefie, oznaczającej zaostrzenie reguł sanitarnych. Urzędnicy twierdzą, że jedną z metod poskromienia wirusa jest ograniczenie liczby uczestników wesel. A najlepiej - rezygnacja z nich.

- To właśnie wesela stanowiły w naszym regionie jedno z głównych źródeł zakażeń – mówi starosta Marek Kwiatkowski. - Już w czerwcu apelowałem do mieszkańców o dużą ostrożność przy organizowaniu tego typu imprez.

O tym, że najpilniejsze jest ograniczenie imprez prywatnych, czyli wesel, zwłaszcza w tych powiatach Małopolski, w których jest stosunkowo dużo nowych zakażeń, mówił też dla Radia Kraków Jarosław Foremny, małopolski wojewódzki inspektor sanitarny.

- Przede wszystkim zacząłbym od organizacji prywatnych „imprez masowych”, właśnie wesel. Bardzo proszę młodych ludzi... Wiem, jak to jest dla nich ważne, jak czekają na to wydarzenie, ale jeśli możecie, spróbujcie to opóźnić – mówił na antenie Radia Kraków szef wojewódzkiego Sanepidu.

Zobacz też: Sądecczyzna czerwonym punktem na koronawirusowej mapie Polski

Jak będzie od soboty w przypadku organizacji imprez prywatnych? Na weselach, imprezach rodzinnych i innych spotkaniach będzie obowiązywał limit 50 osób. Jak długo w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim będą obowiązywały zaostrzone obostrzenia? Z pewnością do czasu aż nie spadnie liczba zakażeń.

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info, źródło: Radio Kraków.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)