Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
22/10/2021 - 08:45

Przez remont powiatówki w Kamionce Wielkiej MPK będzie kursować inaczej

Już dziś ruszają prace przy przebudowie powiatówki biegnącej przez Kamionkę Wielką. Prace drogowe pociągają za sobą zmiany w sposobie kursowania autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Przez remont powiatówki w Kamionce Wielkiej MPK będzie kursować inaczej

Zacznijmy od tego, że modernizacja powiatówki na odcinku od  przysiółka „Morańskówka” do pętli autobusowej w Kamionce Wielkiej zaplanowana jest aż na trzy dni. W związku z tym odcinek ten będzie zamknięty dla ruchu dzisiaj, czyli 22 października oraz we 25 października (poniedziałek) i 26 października (wtorek) w godzinach od 8 do 18.

Automatycznie w te same dni w tych samych porach linia autobusowa MPK nr 26 będzie skrócona do przystanku Kamionka Wielka – Szkoła.

Zobacz też: Koniec z drogowymi akrobacjami w Gródku nad Dunajcem. Oddają DW 975

I teraz najważniejsze dla mieszkańców: jaki jest przewidziany zakres prac na drodze? Jak informuje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Adam Czerwiński obejmą 300 metrów w górę od szkoły do skrzyżowania z drogą na Królową Polską i około 2 kilometry od szkoły w dół. Pierwszy etap robót skupi się właśnie na tym odcinku.

- Będzie nowa, równa nawierzchnia a jako że poziom drogi się podniesie podniesiemy również i wzmocnimy pobocza – tłumaczy Czerwiński. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w Kamionce Wielkiej)Dziękujemy za przesłanie błędu