Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
31/03/2012 - 18:57

Przyjdź na kiermasz! Baranki z bambusa i pisanki z filcu

Stragany w nowosądeckim Miasteczku Galicyjskim są pełne i zaskakują pomysłami. Dziś podczas Kiermaszu Wielkanocnego brakowało tylko dobrej pogody i klientów. A naprawdę warto tu zajrzeć choćby dla przyjemności! Ostatnia szansa w niedzielę od. godz. 10 do 16.
Stoły uginają się od mięsiw, wyrabianych tradycyjnie, od ciast, oscypków i wszelkiego rodzaju miodów. I nie tylko. Między straganami krążą klienci, którzy mają ochotę na coś, co upiększy ich koszyczek ze święconką albo po prostu na ozdoby wielkanocne. Zachwycają pomysłowością, trudno się zdecydować.

Na stoisku nowosądeckiej pracowni dekoratorsko-florystycznej Magnolia coś zupełnie nowego: ozdobne pisanki z kolorowego filcu. Kusząco i bardzo świątecznie się prezentują na poskręcanych gałęziach wierzbowych. To pomysł w duchu modnej ostatnio biżuterii filcowej i choć zdaje się zaskakujący, jest na niego zainteresowanie. - Sprzedałam już kilka - cieszy się Marta Czarnecka. Grzegorz Czarnecki stąpa z nogi na nogę, trochę zziębnięty, bo mimo wszystko gości dziś było mało. - Znośnie, ale mamy nadzieję, że w niedzielę przyjdzie więcej osób. Dziś wszyscy sprzątają, no i pogoda nie zachęca - przyznaje pani Marta.

- Dziś jest jako tako, liczymy na jutro - zgadza się Irena Leśniak, która z kolei ma na straganie kurczaki, zające i baranki z.. płatków z bambusa. Na większości straganów królują rzecz jasna pisanki, od zwykłych, po wielkości jaj strusich i jeszcze większe.

(BW)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)