Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
07/05/2020 - 09:50

Przystanek w Witowicach Dolnych odbudowany. Jak długo będzie tak wyglądał?

Wandale wzięli za cel przystanki autobusowe, których naprawa wiąże się ze sporymi kosztami. Niektóre wiaty są bardzo zaniedbane, pełne nieprzyzwoitych haseł i starych materiałów reklamowych. Inaczej jest w Witowicach Dolnych. W miejscowości od kilku dni stoi odrestaurowany przystanek. Jak długo będzie wyglądał tak pięknie, jak na zdjęciach?

Za pośrednictwem strony internetowej urzędu gminy Łososina Dolna poinformowała podróżnych korzystających z przystanku autobusowego w Witowicach Dolnych o tym, iż został on całkowicie odrestaurowany. Wyremontowany w nowoczesnym stylu przystanek teraz wygląda bardzo estetycznie – nie ma na nim materiałów reklamowych, plakatów, ogłoszeń, wulgarnych zwrotów ani graffiti.

Urząd gminy apeluje do mieszkańców, aby powstrzymali się od zaśmiecania otoczenia przystanku i zadbali o jego schludny wygląd. - Przystanek też świadczy o naszej kulturze. Niech więc będzie on dowodem na to, iż korzystający z tego, ale i z innych przystanków autobusowych na terenie naszej gminy, to ludzie o wysokiej kulturze i poczuciu odpowiedzialności za otoczenie, w którym żyjemy – czytamy na stronie urzędu gminy.

Zobacz także: Przystanek w Posadowej Mogilskiej całkowicie zdewastowany! Szukamy sprawcy

W ostatnim czasie na Sądecczyźnie coraz częściej obserwujemy aktywność wandali, którzy dewastują przystanki autobusowe, kosze na śmieci i pojemniki na odzież. Sposób działania jest ten sam – w nocy podjeżdżają samochodem, wyskakują i robią swoje. Przypominamy, że w dalszym ciągu szukamy sprawców. Służby starają się ustalić tożsamość osób odpowiedzialnych za skandaliczne zachowania.

[email protected], fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)