Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
07/03/2017 - 11:45

Przysyłajcie książki, zaprezentujemy w "Sądeczaninie"

Podczas niedawnej gali ogłoszenia wyników V edycji konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w foyer MCK "Sokół" w Nowym Sączu zaprezentowało się kilku wydawców.

Swoje stoiska rozłożyła księgarnia Ad Maiorem z książkami Wydawnictwa WAM,  Editions Spotkania oraz indywidualnie: Urszula Gawron, autorka książki dla dzieci, i Krystyna Aleksander z Krościenka   n. Dunajcem, mająca na koncie wiele publikacji o św. Kindze i starosądeckich klaryskach.   

- Podczas następnej edycji konkursu o  Nagrodę ks. Kumora zamierzamy zorganizować targi książki - mówi Mariola Berdychowska, pomysłodawczyni konkursu i szefowa kapituły przyznającej nagrodę w dwóch kategoriach: "sądecki autor" i "książka o Sądecczyźnie".

Przeczytaj też: Jerzy Leśniak i Sławomir Wróblewski laureatami Nagrody ks. Kumora

Konkurs ukazał bogactwo książek wydawanych na Sądecczyźnie. W ciągu roku ukazuje się kilkadziesiąt pozycji, wiele z nich w niewielkich, wręcz bibliofilskich nakładach, które nie przebijają się do szerszego ogółu.   

Dlatego apelujemy do sądeckich wydawców i autorów: przysyłajcie nowości wydawnicze, zaprezentujemy je w portalu i na łamach miesięcznika "Sądeczanin".  

- Chcielibyśmy, aby konkurs o Nagrodę ks. Kumora trwał cały rok, a nie tylko przez kilka tygodni lutego - mówi Mariola Berdychowska.  

[email protected]
fot. Janusz Bobrek  
 

Konkurs im. ks. Kumora


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe