Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
27/11/2020 - 18:50

PSL rozstał się z Kukiz'15. Urszula Nowogórska komentuje sytuację

Koalicja Kukiz’15 i PSL przeszła już do historii. Paweł Kukiz wraz ze swoimi posłami ma w planach założenie koła poselskiego. O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy wybraną do sejmu z naszego regionu posłankę PSL - Urszulę Nowogórską.

Kukiz’15 nie jest już koalicjantem PSL. Porozumienie zawiązane przed wyborami do Sejmu zostało wczoraj zakończone. Paweł Kukiz i jego posłowie przestali być zatem członkami Koalicji Polskiej. Według zapewnień, muzyk ma utworzyć koło poselskie. Jak całą sytuację komentuje wybrana do sejmu z naszego okręgu posłanka PSL Urszula Nowogórska?

Zobacz także: Czym się martwi sądecka poseł PSL Urszula Nowogórska

- Koalicja Polska trwa dalej. Jej członkami są nadal PSL, Unia Europejskich Demokratów, konserwatyści Marka Biernackiego oraz środowiska samorządowe i przedsiębiorcze. Dla PSL i środowiska Koalicji Polskiej racją stanu jest przyszłość Polski w Unii Europejskiej . Jeśli na tą współprecę nie patrzymy podobnie, to trudno ją kontynuować, dlatego podziękowaliśmy Pawłowi Kukizowi. Koalicja Polska opowiada się za silną Polską w Unii Europejskiej. Za Polską która szuka przyjaciół, a nie wrogów. To właśnie ta różnica pomiędzy Koalicją Polską, a Pawłem Kukizem, która ujawniła się w głosowaniu w sprawie poparcia Premiera w wetowaniu budżetu UE, była kością niezgody.

Chcemy jak najszybszego uruchomienia środków unijnych, szczególnie w dobie obecnego kryzysu. Nasz lider Władysław Kosiniak-Kamysz bardzo serdecznie podziękował Pawłowi Kukizowi za rok owocnej współpracy. Było wiele dobrych momentów. Decyzja była trudna i poprzedzona dużą ilością rozmów. To, że się rozstajemy nie oznacza jednak, że nie możemy już wspólnie realizować dobrych dla Polski projektów - mówi w wypowiedzi dla "Sądeczanina" posłanka Urszula Nowogórska.

O komentarz poprosiliśmy również przedstawicieli ruchu Pawła Kukiza. Nie chcieli oni jednak komentować sytuacji. (MP), fot.: Archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu