Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
16/03/2020 - 14:50

PSZOK-i zamknięte. Co z odbiorem śmieci?

W sprawie gospodarki odpadami komunalnymi, w okresie zaostrzonych wymogów sanitarnych i epidemiologicznych, skontaktowaliśmy się z przedstawicielami gmin Łabowa, Kamionka Wielka, Nawojowa.

- Potwierdzam, iż punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych, znajdujący się na terenie dawnej Hamerni w Nawojowej, przy ulicy Nadbrzeżnej 14A, został zamknięty, aż do odwołania. Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dwóch pracowników, którzy służą mieszkańcom w PSZOK-u, podjęliśmy taką decyzję. Jednocześnie, chciałbym zauważyć, iż gdyby nawet w tym wyjątkowym czasie, mieszkańcy posiadali sprzęty, które oddaje się do punktu, to zapewne przetrzymanie ich we własnym gospodarstwie domowym, nie powinno stanowić dużego kłopotu. Szczególnie zważywszy na kontekst, sytuacji, w której znalazł się cały kraj. Ponadto, informuję, iż odbiór opadów komunalnych od mieszkańców, odbywa się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem – mówi Marcin Wiktor, inspektor ds. chrony środowiska urzędu gminy Nawojowa.

Podobnie, Przemysław Sulewski z urzędu gminy Łabowa, informuje i uspokaja mieszkańców:

- Harmonogram odbioru odpadów komunalnych odbywa się wg podanego mieszkańcom harmonogramu. Jednak, punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Maciejowej, pozostaje zamknięty. Jeżeli sytuacja się zmieni, niezwłocznie będziemy o tym informować.

Takie same wiadomości ma do przekazanie Jarosław Strojny, kierownik referatu infrastruktury i ochrony środowiska urzędu gminy Kamionka Wielka.

- Nie mamy żadnych informacji o przesunięciu terminów odbioru odpadów komunalnych, więc realizowane są one wg planu. Natomiast sprawa powstania PSZOK-u w naszej gminie, w dalszym ciągu jest monitorowana – dodaje Strojny.

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych, dostępne są na stronach internetowych poszczególnych gmin.
 

(Karol Trojan) k.trojan@sadeczanin.info, fot.: PixabayDziękujemy za przesłanie błędu