Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/03/2015 - 14:25

Ptaszkowa: Jubileuszowa Spartakiada Dziecięca. Będzie się działo

Ponad dwustu uczestników weźmie jutro (7 marca) udział w 60/XVI Jubileuszowej Zintegrowanej Zimowej Spartakiadzie Dziecięcej - Memoriał im. Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia w Ptaszkowej.
Zawody -Memoriał Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia cieszą się od lat ogromną popularnością. Do Ptaszkowej przyjeżdżają kolejne już pokolenia dzieciaków jeżdżących i biegających na nartach, a wraz z nimi ich rodzice.

Ptaszkowa jest idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa biegowego. Posiada ona specyficzne ukształtowanie terenu i specyficzny mikroklimat, dzięki któremu śnieg, na trasach biegowych, które w Ptaszkowej, można powiedzieć, były od zawsze, utrzymuje się znacznie dłużej niż w innych regionach Sądecczyzny.

Ta miejscowość może pochwalić się naprawdę wspaniałymi tradycjami, jeśli chodzi o tę dyscyplinę sportową. Ptaszkowa była powszechnie znana z utalentowanych biegaczy narciarskich.

Jubileuszową spartakiadę poprzedzi msza święta, która zostanie odprawiona rano w kościele parafialnym. Zawody na stokach Jaworza rozpoczną się o godz. 10.

W tym roku organizatorzy, z uwagi na małą ilość śniegu przewidzieli następujące konkurencje: biegi narciarskie, strzelanie z karabinka pneumatycznego, gry i zabawy na hali sportowej dla młodzieży niepełnosprawnej. Nie odbędzie się natomiast konkurencja-slalom gigant.

Organizatorem spartakiady jest Parafialny Klub Sportowy "Jaworze", a współorganizatorami: Sołectwo Wsi Ptaszkowa, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny, Gimnazjum w Ptaszkowej, miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna, KGW Ptaszkowa, Stowarzyszenie Turystyczna Wieś Retro.

Spartakiadzie patronuje Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego i Piotr Krok, wójt gminy Grybów.

(MIGA)
Źródło: www.ptaszkowa.plDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe