Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
14/03/2017 - 08:40

Ptaszkowa w radiowej Jedynce: Jedyne takie miejsce

- Sam środek polskich Karpat u stóp Jaworza, mała wieś, której początki sięgają 1336 roku. Jednak wójt zgubił akt lokacyjny, który musiał być nadany ponownie, dzięki czemu wieś otrzymała go z rąk samego króla Kazimierza Wielkiego – zaprasza na audycję z Ptaszkowej Roman Czejarek, dziennikarz Jedynki Polskiego Radia.

11 marca program Jedynki nadawany był na żywo  z Ptaszkowej. Polskie Radio odwiedziło Centrum Sportów Zimowych, a Roman Czejarek rozmawiał nie tylko z wójtem Krokiem, ale także Marcelina Marcisz (instruktorka narciarstwa biegowego), Adam Tokarz (Parafialny Klub Sportowy "Jaworze"), Maria Karolska (szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Ptaszkowej), Lucyna Gmach (szefowa Stowarzyszenia Turystyczna Wieś Retro), Marian Kruczek (sołtys Ptaszkowej), Henryk Siedlarz (poprzedni sołtys i historyk amator), ks. Józef Kmak (probosz parafii), Stanisław Król (prowadzi parafialną orkiestrę i chór), Paweł Motyka (strażak), Magdalena Motyka (szefowa filii Gminnego Ośrodak Kultury), zespół Echo Jaworza, Beata Wajdzik (dyrektor szkoły w Ptaszkowej), Zuzanna Kościółek (instruktor zespołu Ptoszkowioki) i Andrzej Poręba (wicewójt gminy)

Z audycji można było dowiedzieć się na czym polega wyjątkowość tutejszej grochówki? Dlaczego w Ptaszkowej chodziło się w białych gumofilcach? Kto polował na tury w okolicznych lasach? Jaka jest historia kościoła z 1555 roku, w którym znajduje się rzeźba Wita Stworza? I jak to się stało, że takie arcydzieło trafiło do niedużej wioski? 

Audycji można posłuchać TUTAJ

(KB)

Źródło: www.polskieradio.pl

Fot. UG Grybów

Jedynka w Ptaszkowej


Dziękujemy za przesłanie błędu