Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
23/10/2019 - 12:05

Pustostan zmienił się w „centrum życia”. W Piwnicznej-Zdroju miejsce dla każdego

Amazonki, Aktywne Penelopy, Koło Wędkarzy, Seniorzy i podopieczni Stowarzyszenia "Nasz Dom" w końcu mają swoje miejsce w Piwnicznej – Zdroju. Jeśli ten pomysł, który burmistrz Dariusz Chorużyk określa krótko „centrum życia” się sprawdzi, burmistrz już deklaruje utworzenie kolejnych.

Niemal w centrum Piwnicznej-Zdroju, w pomieszczeniach pod ośrodkiem zdrowia (gdzie dawniej mieścił się ZAS) otwarto miejsce, gdzie swoją siedzibę mieć będzie wymienionych pięć wspomnianych prężnie działających grup w gminie. – Żal było pozostawić te pomieszczenia niewykorzystane tak, jak jest na przykład z byłą siedzibą policji. Dlatego zdecydowaliśmy oddać je po prostu życiu naszych mieszkańców. Wystarczyło je tylko pomalować i zagospodarować. Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał materiały budowlane i farby a prace wykonali sami podopieczni Stowarzyszenia Nasz Dom. Każda z grup ma własne pomieszczenie i jedno duże, wspólne, gdzie kiedyś była kawiarnia wraz z kuchnią. Swoje pomieszczenie ma tu też rehabilitantka, która działa na rzecz Stowarzyszenia Nasz DOM w Kosarzyskach. To też bardzo duże udogodnienie dla wszystkich – mówi z satysfakcją Dariusz Chorużyk.

Zobacz też: Jak głosowała gmina Piwniczna Zdrój: wyniki wyborów parlamentarnych 2019. PKW

Wszystkie wspomniane grupy korzystają z pomieszczeń nieodpłatnie a koszty mediów i utrzymania wzięła na siebie gmina. – Gospodarzem tego miejsca mianowałem prezes Stowarzyszenia Nasz Dom panią Marię Kulig, bo każde takie miejsce gospodarza mieć musi. Będą tu ustalone dyżury, by każdy, nawet ten, co będzie czekał na wizytę u rehabilitanta lub lekarza mógł tu usiąść, wypić kawę czy herbatę i zaczekać w miłej atmosferze. To miejsce ma po prostu żyć i jeśli ten pomysł wypali, to będę chciał uruchomić kilka podobnych w innych lokalizacjach – zapowiada burmistrz.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu