Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
08/05/2024 - 13:10

Radą w Piwnicznej-Zdroju będzie kierować kobieta. Miała tylko jednego konkurenta

I już wiemy, kto będzie kierował pracami rady w Piwnicznej-Zdroju w kadencji 2024-2029. To kobieta – Monika Dominik.

Zacznijmy od przypomnienia, że pierwszą sesję inaugurującą tę kadencję prowadził zgodnie z przepisami najstarszy wiekiem radny, radny senior, czyli w przypadku Piwnicznej-Zdroju Zbigniew Janeczek – burmistrz w kadencji przed tą Dariusza Chorużyka.

Ale tak naprawdę najważniejszym punktem sesji był wybór przewodniczącego rady. Jednak zanim przedstawimy wyniki – małe przypomnienie.

Po tym jak w grudniu 2022 roku odwołano dotychczasowego szefa rady Adama Musialskiego ze stronnictwa Dariusza Chorużyka, nie udało się powołać jego zastępcy. Kandydaci – były zastępca burmistrza Janeczka - Mariusz Lis i zastępca przewodniczącego Lech Maślanka - z klubu popierającego Chorużyka - zdobyli tę samą ilość głosów. Głosowanie udało się rozstrzygnąć dopiero w lutym 2023. Wygrał Lis. 

Wyniki wyborów w Piwnicznej-Zdroju. Tomasz Michałowski (oficjalnie) burmistrzem

Mariusz Lis jako lider piwniczańskiej opozycji kandydował jednocześnie w ostatnich wyborach na stanowisko burmistrza. Bez skutku a w radzie również już nie zasiada.

Jeszcze przed wczorajszą sesją mówiło się nieoficjalnie, że na stanowisko szefa rady zaproponowany zostanie zatem wspomniany Zbigniew Janeczek. Tak się jednak nie stało. Już na sesji okazało się, że jest dwóch zupełnie innych kandydatów.

Włodzimierz Źrałka zaproponował na to stanowisko radną Monikę Dominik. Oboje weszli do rady z list KWW WSPÓLNY GŁOS a Maria Adamuszek - KWW Mariusza Lisa – Jana Toczka z też ze stronnictwa Lisa. W głosowaniu wygrała Dominik uzyskując 9 głosów przy 6 dla Toczka.

Monika Dominik ma 46 lat i zdobyła mandat 118 głosami z okręgu nr 6 obejmującego Piwniczną-Zdrój: ul. Juliusza Korwina Gąsiorowskiego, Węgierska; przysiółki Kosmydle, Podolik, Więckówka, Zapotok. ([email protected] Fot.: Facebook UMiG) © Materiał chroniony prawem autorskim

Radą w Piwnicznej-Zdroju będzie kierować kobieta. Miała tylko jednego konkurenta
I już wiemy, kto będzie kierował pracami rady w Piwnicznej-Zdroju w kadencji 2024-2029. To kobieta – Monika Dominik.


Dziękujemy za przesłanie błędu