Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
05/01/2024 - 17:30

Radny Krzysztof Ziaja: Jak ocenia miniony rok i czego spodziewa się po 2024?

Pierwsze dni nowego roku są zawsze czasem podsumowań starego roku, który odszedł i snucia planów na nowe dwanaście miesięcy. O takie podsumowanie pokusił się Krzysztof Ziaja, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza.

Czytaj także: Czapki z głów. Dla pani Julii bardzo ważny dzień. Takie urodziny ma się tylko raz w życiu [ZDJĘCIA]

Co sądzi o minionym roku? Był dla miasta łatwy czy trudny? Czego spodziewa się w 2024 roku?

- Och, jak ten czas szybko mija... Siedem lat temu po raz pierwszy zostałem wybrany na przewodniczącego Zarządu osiedla Kochanowskiego, a od ponad 5 lat pełnię zaszczytną funkcję radnego. Nowy Sącz to moje miasto, to miasto, w którym się urodziłem i które kocham najbardziej. Jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki woli mieszkańców mogę pracować na rzecz lokalnej społeczności. Wiem, że Nowy Sącz to nie tylko piękne miasto, ale przede wszystkim nowosądeczanie, to dobrzy i mądrzy ludzie. Dlatego cieszę się, że dzięki skutecznemu zarządzaniu prezydenta miasta, wsparciu mieszkańców udało się w 2023 roku tak wiele dobrego zrobić, nie tylko na osiedlu Kochanowskiego, ale także na terenie całego miasta.

Wiceprzewodniczącego rady cieszy się z tego, że systematycznie prowadzone są prace inwestycyjno-remontowe, które w znaczący sposób poprawiają komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców. W mijającym roku na osiedlu Kochanowskiego kompleksowo została wyremontowana ul. Naściszowska. Radny zdradza, że nie będzie to jedyny remont ulic na osiedlu, którego jest przewodniczącym. Szykują się remonty ul.: Kochanowskiego i Tuwima. Dodatkowo, dzięki ogromnemu wsparciu mieszkańców udało się zabezpieczyć środki finansowe na wiele zadań istotnych dla mieszkańców osiedla. Już teraz wiadomo, że na osiedlu Kochanowskiego ruszą prace związane z budową i remontem chodników oraz ciągów pieszych m.in.: przy ul. Barskiej, Gwardyjskiej i Na rurach.

Czytaj: Nowy Sącz sam nie odniesie sukcesu w walce ze smogiem. Dlaczego?

- Miniony rok to także kontynuacja zainicjowanej kilka lat temu akcji pomocy pod nazwą „Sądeckie Serce Pomocy”. W mieście pojawiło się 6 kolejnych pojemników w kształcie serca, na plastikowe nakrętki. Obecnie na terenie miasta jest już ponad 20 takich serc. Przypomnę, że cały dochód ze sprzedaży zabranych nakrętek przeznaczany jest na cele charytatywne – dodaje radny, podsumowując miniony roku 2023. - Był to dobry rok pełen różnych projektów i zadań.

Czego oczekuję radny Krzysztof Ziaja w 2024 roku?

- Tego, że rok, który dopiero się zaczął będzie równie owocny w to, co będzie służyło mieszkańców osiedla Kochanowskiego i miasta. Rok 2023 był dobrym rokiem, ale mam nadzieję, że obecny 2024 będzie jeszcze lepszy.

([email protected], fot. Jm), © Materiał chroniony prawem autorskim.Dziękujemy za przesłanie błędu