Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
23/02/2015 - 08:35

Ratownicy szukają turystów w górach, policja działa operacjnie

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem prowadzą od soboty poszukiwania dwóch zaginionym turystów pochodzących z Limanowej. Mężczyźni wyszli w sobotę z Hali Gąsienicowej w stronę schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Niestety nie pojawili się w miejscu docelowym, a ich telefony nie działają.
Jak nam powiedział sierż. Tomasz Rowiński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem poszukiwania zaginionych są prowadzone przez cały czas.

- Ratownicy TOPR szukają zaginionych w górach – mówi sierż. Rowiński. – Policjanci koncentrują się bardziej na działaniach operacyjnych, których celem jest m.in. ustalenie tego, gdzie znajdowali się turyści, gdy po raz ostatni był z nimi kontakt. Akcja ratownicza jest bardzo trudna. W Tatrach obowiązuje drugi umiarkowany stopień zagrożenia, a to oznacza, że lawiny w wybranych miejscach mogą schodzić samoistnie.

Ratownicy TOPR apelują do osób, które wędrowały w sobotę (21 lutego) w Tatrach Wysokich, w rejonie Hali Gąsienicowej, Orlej Perci, Doliny Pięciu Stawów Polskich, Morskiego Oka i spotkali poszukiwanych turystów o pilny kontakt z TOPR-em, tel. 18 20 63 444 lub 601 100 300. Na stronie TOPR zostały zamieszczone zdjęcia poszukiwanych turystów.

(MIGA)
Źródło i fot: topr.pl
Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)