Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
24/02/2015 - 18:00

Ratownicy znaleźli dwa ciała w rejonie wodospadu Siklawa w Tatrach

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnaleźli dzisiaj (24 lutego) w rejonie wodospadu Siklawa w Tatrach ciała dwóch mężczyzn. Najprawdopodobniej są to zaginieni turyści, mieszkańcy Limanowszczyzny.
Poszukiwania zaginionych turystów prowadzone były od soboty. Zaangażowani byli w nią ratownicy TOPR, ratownicy słowaccy, a także zakopiańscy policjanci, którzy prowadzili m.in. działania operacyjne. W akcji uczestniczył też policyjny śmigłowiec.

Mężczyźni wyszli w sobotę z Hali Gąsienicowej w stronę schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Niestety nie pojawili się w miejscu docelowym. Kontakt z nimi urwał się. Ich telefony nie odpowiadały.

Dzisiaj, w kolejnym dniu poszukiwań brało w nich udział ponad dwudziestu ratowników TOPR oraz cztery psy szkolone do poszukiwań ludzi zasypanych przez lawiny. Wśród tych czworonogów były trzy psy ratowników ze Słowacji (Horska Sluzba).

- Wczesnym popołudniem ratownicy odnaleźli dwa ciała w lawinisku w rejonie wodospadu Siklawa w Dolinie Roztoki
– powiedział naszemu portalowi Andrzej Maciata, kierownik dyżuru w TOPR w Zakopanem.

W lokalizacji ciał pomógł ratownikom m.in. detektor Recco.

- Mogę potwierdzić, że ratownicy odnaleźli w górach ciała dwóch mężczyzn – mówi sierż. Tomasz Rowiński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. – To na razie tyle, co mogę powiedzieć.

Na razie nie ma jeszcze stuprocentowej pewności czy odnalezieni mężczyźni są zaginionymi mieszkańcami Limanowszczyzny.

(MACH)
Fot. GOPR – Krynica – zdjęcie ilustracyjne.
Dziękujemy za przesłanie błędu