Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
22/06/2021 - 12:05

Region: coraz mniej łóżek w szpitalach dla pacjentów covidowych

W szpitalach działających w subregionie sądeckim jest coraz mniej hospitalizowanych pacjentów chorujących na COVID-19. W niektórych z nich nie ma już leczonej ani jednej osoby zakażonej koronawirusem.

Szpitale w subregionie sądeckim wracają powoli do funkcjonowania takiego, jak przed pandemią, chociaż ona jeszcze trwa. W niektórych tych placówkach medycznych zostały już całkowicie zlikwidowane łóżka covidowe. Przywrócono w nich pierwotną funkcję oddziałów, jakie pełniły przed pandemią.

Nowy Sącz

W szpitalu im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu leczonych jest obecnie kilkunastu pacjentów chorujących na COVID-19. Szpital dysponuje obecnie 14 miejscami dla pacjentów zakażonych koronawirusem wymagających hospitalizacji. Znajdują się one na oddziale chorób wewnętrznych.

Oprócz tego sądecki szpital dysponuje dwoma miejscami covidowymi na oddziale intensywnej terapii, a także sześcioma miejscami dla osób, u których jest podejrzenie, że mogły zakazić się koronawirusem.

- Z dzisiejszego porannego raportu wynika, że obecnie z czternastu łóżek covidowych zajętych jest pięć. Nie są to ciężkie przypadki – powiedziała Sądeczaninowi Agnieszka Zelek Rachtan, rzecznik sądeckiego szpitala. – Także są zajęte dwa łóżka na Oddziale Intensywnej Terapii.

Krynica Zdrój

W Szpitalu im. dra J. Dietla w Krynicy Zdroju, w którym także, w szczycie pandemii byli leczeni pacjenci covidowi, obecnie nie ma ani jednego łóżka dla chorego zakażonego koronawirusem.

- W naszym szpitalu nie mamy ani jednego chorego na COVID-19 – mówi Sławomir Kmak, dyrektor krynickiego szpitala. – Łóżka covidowe zostały zlikwidowane.

Dyrektor krynickiej lecznicy zaznacza, że jeśli nawet zostałby przywieziony do krynickiego szpitala pacjent zakażony koronawirusem to ta placówka ma podpisaną umowę ze szpitalem w Dąbrowie Tarnowskiej. Chory automatycznie zostanie przewieziony do tej placówki.

Gorlice

Także nie ma już ani jednego łóżka covidowego w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach. Zakażeni koronawirusem będą odsyłani z Gorlic do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

- Zostawiliśmy pięć łóżek dla osób, które trafiły do naszego szpitala, a mogą być podejrzane o zakażenie koronawirusem - mówi Marian Świerz, dyrektor gorlickiego szpitala

Dzisiaj w Małopolsce mamy tylko jedenaście nowych zakażeń koronawirusem i jedenaście zgonów. Przyczyną śmierci dziewięciu z tych osób był właśnie koronawirus.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Szpital Powiatowy w Limanowej - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu