Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
03/08/2020 - 17:50

REGION: następne wesele i jutro 87 gości czekają wymazy

Uczestnicy wesela, które odbyło się w jednej z miejscowości na terenie gminy Łukowica na Limanowszczyźnie będą mieli jutro pobierane wymazy. U jednego z gości uczestniczących w tej uroczystości pojawiły się objawy przypominające zakażenie koronawirusem, a potem badanie laboratoryjne je potwierdziło.

Mieszkaniec gminy Łukowica po tym, jak pojawiły się u niego niepokojące objawy skonsultował się ze swoim lekarzem.

Czytaj także: Koronawirus: zobacz najnowsze dane z gmin powiatu nowosądeckiego!

Limanowski Sanepid został powiadomiony o potwierdzonym pozytywnym wyniku badania na COVID-19 w sobotę. Natychmiast ruszyła związana z tym cała sanitarno-epidemiologiczna procedura.

- Wczoraj zamknęliśmy listę osób z naszego terenu, będących uczestnikami wesela, które odbywało się 25 lipca i poprawin – 26 lipca w jednej z remiz strażackich na terenie gminy Łukowica – mówi Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej.

Jutro 87 mieszkańców Limanowszczyzny objętych kwarantanną domową, znajdujących się na przygotowanej liście będzie miało pobrane wymazy. Badania rozpoczną się w wyznaczonym do tego punkcie o godz. 9.00.

Czytaj także: Sanepid szuka gości w dwóch powiatach. Znowu było wesele z koronawirusem

Część osób, które bawiły się na tym weselu są mieszkańcami Sądecczyzny. W ich przypadku działania podejmuje już sądecki Sanepid.

[email protected], fot.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe