Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
20/08/2020 - 19:40

Region: następni goście weselni już po wymazach. Czekają na wyniki

Ponad sto osób z powiatu limanowskiego zgłosiło się dzisiaj na badania w kierunku SARS CoV-2. Większość stanowili goście z wesela, które odbyło się 8 i 9 sierpnia w jednej z miejscowości w gminie Mszana Dolna.

Okazało się, że dwie osoby, które bawiły się wtedy na tym weselu zachorowały. Skontaktowały się z lekarzem, a potem zostały od nich pobrane wymazy. Po badaniach okazało się, że są zakażone koronawirusem. Wyniki były, niestety dodatnie.

Około 120 osób, uczestniczących w weselu oraz członkowie ich rodzin zostało objętych kwarantanną.

Dzisiaj ponad stu mieszkańców, z których większość stanowili goście weselni zostało przebadanych.

- Punkt wymazowy został utworzony w Mszanie Górnej na przestronnym parkingu koło tamtejszego klubu sportowego – mówi Renata Tokarska, powiatowy inspektor sanitarny w Limanowej. – Wymazy pobierał szybko i sprawnie jeden zespół wymazowy. Badania trwały od godz. 10, a zakończyły się koło godz. 13.

Wyniki powinny być znane najprawdopodobniej pojutrze.

Do limanowskiego Sanepidu zgłaszają się też już pasażerowie, którzy w dniach od 10 do 14 sierpnia podróżowali busem ze Szczawy do Nowego Sącza i w przeciwnym kierunku. Prawdopodobnie tym busem jechała osoba zakażona koronawirusem, dlatego pozostali pasażerowie również byli narażeni na zakażenie.

Z pracownikami Sanepidu kontaktują się również wierni, którzy w dniach od 10 do 14 sierpnia przyjmowali Komunię świętą w kościele parafialnym w Limanowej – Sowlinach. Prawdopodobnie w mszach uczestniczyła również osoba zakażona koronawirusem.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.


 Dziękujemy za przesłanie błędu