Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
19/01/2020 - 14:25

Region: pierwsi feryjni goście już wypoczywają. Małopolanie odliczają dni

Ferie trwają już w najlepsze. Od tygodnia wypoczywają w naszym regionie mieszkańcy województw: lubuskiego, łódzkiego, śląskiego i pomorskiego. Małopolanie już do tego się przygotowują. Odliczają dni.

Ferie dla uczniów z Małopolski rozpoczynają się już za tydzień.

W Krynicy Zdroju, Muszynie, Piwnicznej, czy Rytrze nie brakuje feryjnych gości, chociaż w naszym regionie zimy w tym roku to raczej szukać.

Przerwa zimowa w naszym województwie zacznie się oficjalnie 27 stycznia. Część uczniów z Nowego Sącza spędzi feryjny czas poza domem na zimowiskach, ale nie wszyscy.

Dla dzieci i młodzieży, która będzie wypoczywała w swoim miejscu zamieszkania władze Nowego Sącza przygotowały bardzo atrakcyjny program różnorodnych zajęć, ujęty jak co roku w blok „Bezpiecznych ferii”.

Czytaj także: Ferie tuż, tuż (terminy). Uczniowie nie mogą się ich doczekać

Choć ferie dla Małopolski zaczynają się w przyszły poniedziałek, to w Nowym Sączu ruszają de facto 25 stycznia. W tym dniu odbędzie się impreza dla najmłodszych na lodowisku Miejskiego Ośrodka Kultury pod hasłem „Disco on Ice”.

- Impreza potrwa dwie godziny – mówi Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. – Będzie didżej i efekty specjalne. Dyskoteka na lodzie zacznie się o godz. 17.

Przez cały okres ferii nie zabraknie także innych atrakcji. Wzorem ubiegłych lat będą wyjścia do kina, teatru. Można będzie spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, czy pojeździć na lodowisku na Starej Sandecji, czy przy ul. Nadbrzeżnej.

Tradycyjnie już  bardzo bogaty program podczas ferii przygotowały  świetlice osiedlowe. Każdy będzie mógł wybrać z proponowanych zajęć coś dla siebie. Są to na przykład zajęcia artystyczne, warsztaty rękodzieła, gry planszowe, czy turnieje szachowe.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu