Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
03/11/2019 - 18:50

Region:wyścig z wiatrem. Paliło się w lesie, łamały się drzewa

Kończący się zaduszny weekend upłynął w regionie pod znakiem porywistego wiatru, który dzisiaj, przy nagłych podmuchach osiągał do 75 km/h. Strażacy wyjeżdżali głównie do interwencji związanych z usuwaniem skutków wichury.

Wczoraj, w całym regionie było ich zdecydowanie więcej. Dzisiaj, jak do tej pory - kilka.

Rano do takiego wezwania wyjeżdżali strażacy ochotnicy z Woli Łużańskiej (powiat gorlicki). W wyniku podmuchu wiatru rozszczepiło się stare drzewo i trzeba je było usunąć. Strażacy jechali też do Wilczysk, by usunąć odłamaną gałąź.

Późnym popołudniem do dyżurnego PSP w Nowym Sączu przyszło wezwanie ze Starego Sącza. Przy ul. Jana Pawła II jedno z drzew pod naporem wiatru przewróciło się i oparło o inne drzewo. Nieco wcześniej strażacy usuwali powalone drzewo na ul. Tarnowskiej, w rejonie Góry Zabełeckiej w Nowym Sączu. Zatarasowało jeden pas ruchu. 

Ratownicy gasili też dzisiaj pożar w środku lasu w Szymbarku. Dzięki błyskawicznej akcji strażaków ogień nie zdążył się, na szczęście rozprzestrzenić. Aż strach pomyśleć co stałoby się, gdyby, przy takich podmuchach wiatru pomoc nie nadeszła w porę.

[email protected], fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe