Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/10/2018 - 12:25

Remont torów zakończony. Doliną Popradu pojedzie więcej pociągów

Z Tarnowa do Krynicy-Zdroju od 21 października będzie więcej cyklicznych połączeń. Zakończył się bowiem remont odcinka na odcinku Tarnów-Stróże. Od niedzieli obowiązuje też nowy, kolejowy rozkład jazdy.

Większość pociągów z Krynicy-Zdroju będzie miała jednolite godziny kursowania, przez cały okres obowiązywania rozkładu jazdy. Nowa oferta przewozowa jest też bardziej dopasowana do potrzeb podróżnych.

Wkrótce, w Dolinie Popradu zmodernizowanych zostanie 16 zabytkowych dworców i stacji kolejowych. Głównym celem  jest dostosowanie dworców do potrzeb pasażerów i zapewnienie najwyższych standardów obsługi.

Przebudowa ma objąć dworce, wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (Stary Sącz, Barcice, Rytro, Piwniczna-Zdrój, Piwniczna, Wierchomla Wielka, Żegiestów, Żegiestów-Zdrój)

Obejmą też rozbiórkę starych i budowę nowych dworców wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (Zubrzyk), budowę nowych dworców wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych (Łomnica-Zdrój, Milik), a także wykonanie elementów małej architektury na stacjach (Andrzejówka, Muszyna, Powroźnik). Zakończenie prac zaplanowane jest na drugą połowę 2019 roku.

Całość informacji wraz z tabelami rozkładów jazdy dostępna pod adresem www.malopolskiekoleje.pl

(MKA) fot. aut. Żródło WM, własneDziękujemy za przesłanie błędu