Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
13/09/2018 - 17:00

Remontowana ulica Długosza znów będzie zamknięta dla ruchu. Zobacz kiedy

Uwaga kierowcy na początku przyszłego tygodnia szykują się znów utrudnienia i objazdy w rejonie remontowanej ulicy Długosza w Nowym Sączu. Będzie ona, w związku z prowadzonymi tam pracami zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Nawojowską do dworca MDA.

Remont ulicy rozpoczął się pod koniec lipca. Był na to już ostatni dzwonek. Gotowy jest już odcinek od skrzyżowania z ul. Nawojowską do ulicy Żeromskiego. Kilka dni temu  puszczono tamtędy ruch samochodów. Auta wjeżdżające w ulicę Długosza skręcały następnie w ul. Żeromskiego.

Wykonawca pracuje obecnie na odcinku, od skrzyżowania ul. Długosza z ul. Żeromskiego do dworca MDA. Została tam  położona solidna, żwirowa podbudowa oraz pierwsza warstwa asfaltu. W piątek, jeśli będzie sprzyjająca pogoda wykonawca położy drugą warstwę asfaltu (tzw. wiążącą).

W poniedziałek zaczną sie prace związanie z układaniem na wyremontowanej części ostatniej warstwy asfaltu od skrzyżowania z ul. Nawojowską aż do dworca MDA. W związku z tym drogowcy zapowiadają już pewne ograniczenia w ruchu. Ten długi odcinek ulicy będzie w poniedziałek i wtorek zamknięty dla ruchu.

Objazd dla kierowców będzie wytyczony ulicą Grodzką do Alei Wolności, a potem tą ulicą kierowcy będą wyjeżdżali w ul. Mickiewicza.

Od środy wspomniany odcinek ulicy będzie już przejezdny. W tym dniu zostanie również zamknięty kolejny odcinek ulicy Długosza, od dworca MDA do ul. Mickiewicza.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek  przyznaje, że wykonawca, który podjął się tego zadania ma nadrobiony termin realizacji inwestycji przynajmniej o kilkanaście dni.

[email protected], Fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


lipcowy miesięcznik