Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
16/07/2020 - 15:55

Remontują Wiśniowieckiego. Zobacz miejsca całkowicie wyłączone z ruchu

Ruszył długo wyczekiwany remont ulicy Wiśniowieckiego w Nowym Sączu. Miejski Zarząd Dróg wprowadził tym samym zmiany w organizacji ruchu w tej okolicy, szczególnie dotyczy to zjazdu z ulicy Królowej Jadwigi. Zobaczcie szczegóły.

Remontują Wiśniowieckiego. Zobacz miejsca całkowicie wyłączone z ruchu

W ślad za realizacją pierwszego etapu robót zamknięty dla ruchu jest odcinek ulicy Wiśniowieckiego od ul. Królowej Jadwigi do ul. Ciećkiewicza. Przejazd przez zamknięty odcinek dozwolony jest tylko dla użytkowników położonych przy nim posesji.

Zobacz też: Burza za 10 milionów złotych! Poszkodowane rodziny dostaną pomoc

Objazdy wytyczono:
- od strony południowej ulicami Łukasińskiego i Siemiradzkiego,
- od strony północnej ulicami Wieniawskiego i Korzeniowskiego.
Ulice Malczewskiego i Ciećkiewicza są teraz drogami nieprzejezdnymi.

Inwestycję na początku na Wiśniowieckiego szacowano na 3,36 mln. Dlatego władze Nowego Sącza zakładały, że na realizację przedsięwzięcia z Funduszu Dróg Samorządowych miasto otrzyma ok. 2,35 mln. Ostatecznie – już po przetargu, w którym wzięły udział 4 firmy – okazało się, że najkorzystniejsza opiewa na mniej, bo na ok. 2 mln 560 tys.
W ramach robót czeka nas kompleksowa przebudowa dróg, które doczekają się nowych warstw wiążących i dwóch warstw asfaltu, do tego powstaną chodniki i sieci z mediami. Wszystko ma być gotowe do 30 kwietnia 2021 roku. Zadanie podzielono jednak na kilka etapów, tak by zminimalizować wszelkie utrudnienia.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu