Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
19/08/2015 - 10:37

Rodzice w Muszynie wypełnili plecaki od Caritas przyborami szkolnymi

W ramach ogólnopolskiej akcji Caritas Diecezji Tarnowskiej uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II otrzymali plecaki, w ramach akcji: „Tornister pełen Uśmiechów”. Dzięki pomocy Fundacji Rodzice Dzieciom zostały one wyposażone podstawowe przybory szkolne i artykuły plastyczne.
Koniec sierpnia to czas najwyższy, aby rozpocząć gromadzenie szkolnej wyprawki przed nieubłaganie zbliżającym się „pierwszym dzwonkiem”.
W parafii p.w. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie, wszyscy uczniowie klas I – VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II dostali plecaki od Caritas Diecezji Tarnowskiej, w ramach akcji: „Tornister pełen Uśmiechów”.

Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Elżbiety Ruchała, z parafialnej Caritas, zaktywizowała rodziców działających w Fundacji Rodzice Dzieciom, aby podjęli szereg działań, aby darowane przez tarnowską Caritas plecaki wyposażone zostały w podstawowe przybory szkolne i artykuły plastyczne.

- Nie zabrakło ludzi dobrego serca, na których zawsze możemy liczyć – podkreśla prezes fundacji pani Janina Homa. - Życzliwość środowiska, widoczna nie tylko podczas tej akcji ale także podczas innych wolontariackich przedsięwzięć, zobowiązuje nas do nieustannego działania na rzecz dzieci – dodaje.

Poświęcając ten prezent dla uczniów, proboszcz parafii, ks. Franciszek Niemiec przypomniał za św. Jakubem, że wiara bez uczynków jest martwa, dziękując tym samym wszystkim zaangażowanym instytucjom i osobom prywatnym.

- Dzięki tej akcji dzieci rozpoczną kolejny szkolny rok z pozytywnymi emocjami, życzliwością i w przyjaznej atmosferze - mówi Małgorzata Miczulska.

To z pewnością będzie zachętą i mobilizacją do większego zaangażowania w naukę. Mamy nadzieję, że to pozytywne wzmocnienie już na starcie, zaowocuje bardzo dobrymi wynikami.

Oprac: (Rob)
Źródło i fot: UMiG Muszyna
 


Dziękujemy za przesłanie błędu