Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
31/10/2020 - 07:55

Rodzina i przyjaciele pożegnają 8-letnią Gabrysię. Znamy datę pogrzebu

27 października zmarła mała wojowniczka Gabrysia Szewczyk, u której w ubiegłym roku lekarze zdiagnozowali nieoperacyjnego guza mózgu – złośliwego glejaka. Niestety dziewczynka przegrała walkę z ciężką chorobą. Miała zaledwie 8 lat.

- W nocy, o godzinie 1:30, moja Gabrysia otrzymała anielskie skrzydła i uniosła się do Pana. Walczyła dzielnie, swoją siłą zadziwiała nas wszystkich, była pogodna mimo choroby, mimo postępujących trudności, nie skarżyła się zbytnio na konieczność terapii i leczenia. Przepraszam, Córeczko, nie znalazłam sposobu, by Cię uratować – napisała kilka dni temu na jednym z portali społecznościowych mama dziewczynki.

Gabrysia była uczennicą Szkoły Podstawowej nr 16 w Nowym Sączu. Cierpiała na ciężką chorobę. W ubiegłym roku lekarze zdiagnozowali u niej nieoperacyjnego guza mózgu - złośliwego glejaka w czwartym stopniu zaawansowania.

Zobacz też Zmarła mała wojowniczka Gabrysia Szewczyk. Miała zaledwie 8 lat

Mama, rodzina i przyjaciele dziewczynki robili wszystko, aby ratować jej życie. Zorganizowali wiele akcji charytatywnych - koncertów, kiermaszów i licytacji. Historia dziewczynki poruszyła wiele serc, dzięki czemu udało się zebrać kwotę potrzebną na leczenie Gabrysi. Niestety mimo zaangażowania wielu osób, mała wojowniczka przegrała nierówną walkę z chorobą. Miała zaledwie 8 lat.

Pogrzeb zmarłej dziewczynki odbędzie się we wtorek (3 listopada). O godzinie 12 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ulicy Śniadeckich zostanie odprawiona msza pogrzebowa. Po Eucharystii urna z prochami dziewczynki zostanie złożona na cmentarzu.

Rodzina zmarłej Gabrysi apeluje do osób, które chcą wziąć udział w pogrzebie, aby nie ubierały się na czarno, a zamiast wieńców, zniczy albo pluszaków, przyniosły jeden, symboliczny biały kwiat.

- W czasie uroczystości będziemy prowadzić zbiórkę dla Tomka, przyjaciela Gabrysi, który nazywał ją „Księżniczką”. Kto będzie miał wolę, niech dołoży grosz do puszki – informuje rodzina zmarłej dziewczynki.

W trakcie mszy pogrzebowej do kaplicy cmentarnej może wejść jedynie sześć osób, dlatego rodzina Gabrysi prosi, aby te miejsca pozostawić dla najbliższych

- Uczestnicząc w uroczystości prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego – apelują bliscy dziewczynki.(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. SP nr 16 w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu