Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
20/06/2020 - 08:05

Rodzina i przyjaciele pożegnali w sobotę zmarłego Karola. Miał zaledwie 14 lat

Rodzina i przyjaciele pożegnali śp. Karola, który zginął w tragicznym wypadku w Sędziszowej. Jadąc na rowerze do kościoła, został potrącony przez samochód. Niestety mimo starań lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Chłopiec miał zaledwie 14 lat.

Pogrzeb śp. Karola odbył się w sobotę (20 czerwca) w kościele św. Mikołaja w Siedliskach koło Bobowej. O godzinie 11.30 za jego duszę został odmówiony różaniec, a następnie została odprawiona msza, po której jego ciało zostało złożone na cmentarzu parafialnym.

Zobacz też 14-letni Karol jechał na rowerze do kościoła, wtedy rozegrał się dramat [FILM]

14-letni Karol był ministrantem w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Sączu. Przez jakiś czas należał do klubu sportowego „Dunajec Nowy Sącz”.

- Karol to chłopiec, który swoją niesamowitą pokorą, zaangażowaniem i ambicją zyskał przyjaźń swoich kolegów z zespołu. Wielki duch w tym małym chłopcu zawsze dodawał wiary w zwycięstwo – czytamy na stronie klubu „Dunajec Nowy Sącz”.

Karol mieszkał w Nowym Sączu, ale często przyjeżdżał do Sędziszowej koło Bobowej, bo tutaj miał rodzinę. Tego feralnego dnia – 16 czerwca – było podobnie. Przyjechał w odwiedziny do bliskich. Wieczorem postanowił wybrać się do kościoła na mszę. Wsiadł na rower i ruszył w drogę. Niestety nie ujechał daleko, uderzył w niego samochód.

Zobacz też Za duszę śp. Karola zostanie dzisiaj odprawiona msza. Chłopiec zginął w wypadku

Chłopiec był nieprzytomny i nie oddychał. Ratownicy przez kilkadziesiąt minut toczyli walkę o jego życie wykonując reanimację. W końcu pojawiła się nadzieja, że życie chłopca uda się uratować. Gdy jego stan udało się ustabilizować, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do krakowskiego szpitala.

Lekarze walczyli o jego życie, ale stan chłopca był bardzo ciężki i z każdą godziną pogarszał się. Medycy robili wszystko co w ich mocy, ale niestety życia 14-letniego Karola nie udało się uratować. Chłopiec zmarł po kilkunastu godzinach od wypadku.  Nikt nie spodziewał się, że jego życie w tak młodym wieku nagle zostanie przerwane.

[email protected] Fot. Parafia Kolejowa, Dunajec Nowy Sącz, RG

Wypadek w Sędziszowej: 14-letni Karol potrącony przez kierowcę BMW
14-letni chłopiec został potrącony w Sędziszowej koło Bobowej. Po ciężko ranne dziecko przyleciał śmigłowiec LPR. Niestety mimo starań lekarzy jego życia nie udało się uratować.


Dziękujemy za przesłanie błędu