Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
25/01/2024 - 16:00

Rodzina z Wojnarowej znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Potrzebna jest pomoc

Pięcioosobowa rodzina z Wojnarowej znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Nasi czytelnicy już wiele razy udowodnili, że można na nich liczyć. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się pomóc pani Zofii Wąs i jej dzieciom.

Mieszkanka Wojnarowej pani Zofia Wąs jest samotną matką, która wychowuje czworo dzieci. Najstarszy syn ma 13 lat, a najmłodszy 4. Dwoje dzieci jest niepełnosprawnych, wymagają stałego leczenia. 

- Z powodu opieki nad dziećmi nie jestem w stanie podjąć pracy. W 2023 roku kupiłam stary dom, na który zaciągnęłam kredyt. Niestety pożyczone pieniądze nie pokryły w całości kosztów zakupu. Brakującą kwotę miałam wpłacić sprzedającemu do końca ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało. Nie byłam w stanie zapłacić tak dużej kwoty, dlatego dotychczasowy właściciel domu przedłużył mi termin spłaty do końca lutego 2024 roku - tłumaczy pani Zofia. 


Zakupiony dom miał dziurawy dach i przed zimą trzeba było wymienić pokrycie dachowe. Środki finansowe na tę inwestycję pani Zofia pozyskała głównie od ludzi dobrej woli i od Caritasu.

- Moja sytuacja materialna jest dramatyczna, ponieważ spłacam kredyt, dzieci w okresie jesienno-zimowym ciągle chorują, a koszty leczenia są wysokie. Jest mi bardzo trudno prosić o pomoc, ale robię to dla moich dzieci, aby miały dach nad głową i w miarę normalne warunki do życia. Proszę o wsparcie i z serca dziękuję za każdą wpłaconą złotówkę - apeluje pani Zofia Wąs. 

Każdy z nas może pomóc rodzinie z Wojnarowej, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Wystarczy wpłacić dowolną sumę pieniędzy na zrzutkę. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę pozostałej kwoty związanej z zakupem domu. Budynek jest w kiepskim stanie, dlatego mile widziane są również wszelkie materiały budowlane. Pamiętajcie, dobro wraca! ([email protected] fot. Zrzutka)Dziękujemy za przesłanie błędu