Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
11/01/2019 - 10:30

Rok 2018 w obiektywie sądeckich fotoreporterów. Obejrzyj wystawę

Prawie dwieście zdjęć dokumentujących życie Nowego Sącza w 2018 roku można oglądać w zabytkowych piwnicach Sądeckiej Biblioteki Publicznej. Ich autorami są reporterzy pracujący w sądeckich mediach. Na wystawie znalazły się również zdjęcia wykonane przez dziennikarzy portalu "Sadeczanin.info". Wystawa potrwa do 9 lutego.Wystawa „Tak było – Nowy Sącz 2018” została zorganizowana w tym roku po raz szesnasty.  Warto przypomnieć, że po raz pierwszy zaproszono na nią w 2004 roku.

Co roku ogląda ją wiele osób. Są wśród nich stali bywalcy wystaw organizowanych przez Sądecką Bibliotekę Publiczną.

- Tradycyjnie już, na początku roku, zapraszamy do galerii naszej biblioteki na otwarcie wystawy ukazującej najważniejsze i ciekawe wydarzenia, jakie miały miejsce w Nowym Sączu – mówi Barbara Pawlik, dyrektor Sądeckiej Biblioteki Publicznej. - Pokazujemy zdjęcia przypominające nam wydarzenia kulturalne, sportowe, związane z edukacją czy z życiem polityczno- społecznym naszego miasta.

Barbara Pawlik podkreśliła, że miniony rok był rokiem bardzo bogatym w wydarzenia. Obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i również w Nowym Sączu odbywało się wiele imprez o charakterze historycznym i patriotycznym.

- Zdjęcia z tych wydarzeń są także wyszczególnione na naszej wystawie. Jak co roku mieliśmy dylemat, które wydarzenie ująć i jakie zdjęcie wybrać, aby jak najlepiej to wydarzenie opisywało. Prace nad wystawą trwały prawie rok - dodała.  

Na wystawie można oglądać fotografie, które zamieszczane były w serwisach internetowych nowosądeckich mediów: Gazety Krakowskiej, Sądeczanina, Dobrego Tygodnika Sądeckiego, sportowy serwisie miejskim oraz oficjalnej stronie Urzędu Miasta Nowego Sącza.  

Opr. IM, źródło i fot. UM w Nowym Sączu.

Wystawa Tak było - Nowy Sącz 2018"
Wystawa Tak było - Nowy Sącz 2018"


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)