Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
26/07/2021 - 15:10

Rondo, którego nie widać. Co z oświetleniem na skrzyżowaniu w Naszacowicach?

Jedno z trzech rond w Naszacowicach, położonych w ciągu drogi wojewódzkiej 969, tonie w ciemności. To właśnie na tym skrzyżowaniu w ubiegłym tygodniu kierowca wjechał na wysepkę. Co stało się z oświetleniem w tym miejscu i kiedy zostanie naprawione?

Fot. OSP Olszanka

W ubiegłym tygodniu - w nocy z piątku na sobotę - na rondzie w Naszacowicach (przy moście żelaznym) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierowca czarnego BMW nie wyhamował przed skrzyżowaniem i wjechał wprost na wysepkę. Szczęśliwie dla mężczyzny, nic mu się nie stało. Na miejscu pomogli mu strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszanki oraz z Naszacowic. Roślinność na rondzie została zniszczona, a dwa znaki przewrócone.

Fot. SS

O kolizji pisaliśmy tutaj: Chciał „wyprostować” rondo w Naszacowicach. To cud, że nic mu się nie stało 

Po publikacji tego tekstu napisała do nas jedna z Czytelniczek i zwróciła uwagę na to, że rondo nie jest oświetlone. Co ciekawe, wcześniej latarnie na skrzyżowaniu były sprawne. Sprawdziliśmy doniesienie i okazało się, że rzeczywiście po zmroku rondo pogrążone jest w ciemności. Chociaż przed skrzyżowaniem są znaki informujące o ruchu okrężnych oraz o ograniczeniu prędkości, miejsce to może być niebezpieczne nie tylko dla kierowców, którzy nie znają terenu, ale zwłaszcza dla pieszych.

Fot. OSP Olszanka

Nasza redakcja skontaktowała się z Piotrem Dudzikiem, kierownikiem działu Urzędu Gminy Podegrodzie, zajmującego się inwestycjami, remontami i oświetleniem. Jak powiedział nam pan Piotr, nikt nie zgłosił jeszcze awarii oświetlenia na rondzie Pod Grodziskiem. Pracownik gminy przyjął nasze zgłoszenie i przekaże je pracownikom przedsiębiorstwa Tauron.

Według umowy, którą spółka podpisała z gminą Podegrodzie oświetlenie powinno być naprawione w ciągu 72 godzin. Jak dodał Piotr Dudzik, każdy mieszkaniec ma możliwość zgłoszenia awarii oświetlenia na terenie gminy. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. OSP Olszanka, SS)

Nieoświetlone rondo w Naszacowicach. Kierowca wjechał wprost na wysepkę
W Naszacowicach (gmina Podegrodzie) w ciągu drogi wojewódzkiej 969 stoją aż trzy ronda. Jedno z nich (to przy moście żelaznym prowadzącym na Gołkowice) tonie w ciemności, choć wcześniej było dobrze oświetlone. Na nieszczęście nie trzeba było długo czekać, bo w ubiegłym tygodniu jeden z kierowców nie wyhamował przed skrzyżowaniem i "wyprostował" rondo. (Fot. OSP Olszanka, SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu