Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
05/07/2019 - 08:20

Rozmowa dnia: Alina Gniewek rozwiewa utarte stereotypy o jeździectwie

W najbliższą niedzielę (7 lipca) Łabowa stanie się centrum jeździectwa na Sądecczyźnie. W tamtejszej stajni terenowo-rajdowej Beskid odbędą się drugie w tym sezonie zawody w skokach przez przeszkody.

Zawody są organizowane w ramach Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego 2019 pod patronatem miesięcznika 'Sądeczanin". Tym razem miłośników koni i tego pięknego sportu, będzie gościła u siebie stajnia terenowo-rajdowa Beskid w Łabowej.

Warto wspomnieć, że Sądecki Turniej Jeździecki, obejmujący kilka cyklicznych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody, organizowany jest już po raz trzeci. Stajnia Beskid w Łabowej bierze w nim udział od początku. Organizatorzy niedzielnego turnieju zapewniają, że wszystko dopięte jest na ostatni guzik.

O tym, jak przygotowuje się takie zawody, jakie atrakcje czekają osoby, które przyjadą w niedzielę do stajni Beskid w Łabowej rozmawiamy z Aliną Gniewek, instruktor jazdy konnej pracującą w tej stajni.

Przygotowanie zawodów wymaga sporo zaangażowania. Państwo wiecie to chyba najlepiej...

- Nie da się ukryć. Pracy, aby zorganizować takie zawody jest naprawdę sporo. Trzeba przygotować plac, na którym będą odbywały się jeździeckie konkurencje, a także samą stajnię z miejscami dla koni, które przyjadą na zawody i będą startowały. Trzeba dopiąć również kwestie administracyjne, jak chociażby listy zawodników.

Cała rozmowa w materiale filmowym.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu