Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 lipca. Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
21/10/2019 - 07:40

Rozmowa dnia: Oddział Otolaryngologii jak nowy. Nareszcie!

Oddział Otolaryngologii w Szpitalu Specjalistycznym im Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu zmienił się nie do poznania. Jest to efekt trwającego kilka tygodni remontu.

Na inwestycję, która pochłonęła 570 tys. złotych czekali zarówno pacjenci, jak i lekarze oraz personel medyczny. Przypomnijmy, że część środków na realizacje tego zdania przekazał Urząd Marszałkowski, a część została zabezpieczona w ramach realizowanego projektu „Rozwój Szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu”.

Oddział dysponuje 16 łóżkami dla pacjentów dorosłych, a cztery łóżeczka są do dyspozycji najmłodszych pacjentów. Dla nich została wygospodarowana na oddziale jedna sala.

Oddział po remoncie został również wyposażony w specjalną wygłuszoną kabinę do badania słuchu. Jest również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W tym oddziale wykonywanych jest rocznie około 20 tysięcy zabiegów rocznie – mówi Tadeusz Bielak, lekarz kierujący oddziałem.

- Jest to sześć, albo siedem zabiegów dziennie - precyzuje ordynator. - To sporo. Jak przyznaje nasz rozmówca liczba ta zmniejsza się jedynie wtedy, kiedy w danym dniu zaplanowane są onkologiczne zabiegi otolaryngologiczne. A tych, niestety jest coraz więcej.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM, film: Krzysztof Stachura.Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021