Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
04/11/2020 - 15:10

Rożnów: do kurii wpłynęły wyjaśnienia w sprawie działalności proboszcza

Zdaniem niektórych parafian współpraca z rożnowskim proboszczem nie układa się najlepiej. Jeden z organistów wniósł swoje zastrzeżenia do kurii w Tarnowie. Do diecezji dotarły również wyjaśnienia proboszcza.

We wrześniu wpłynął na skrzynkę mailową list żądający usunięcia proboszcza z rożnowskiej parafii. Sprawa dotyczyła zwolnionego organisty. W dniu 23 września kanclerz kurii zwrócił się do proboszcza z prośbą o zabranie głosu. - Proboszcz zobowiązał się do złożenia pisemnej odpowiedzi po wcześniejszym spotkaniu z radą parafialną – wyjaśnił w rozmowie z "Sądeczaninem" kanclerz.

Zobacz także: Rożnów: akcja przeciw proboszczowi. Parafianin dotarł do kurii

Przez kilka tygodni rozmawialiśmy z mieszkańcami Rożnowa, odbieraliśmy telefony i odpisywaliśmy na maile. Opinia parafian jest wyraźnie podzielona. Jedni stoją murem za proboszczem, inni popierają wnioski o jego zmianę. Na różnicę zdań z pewnością przekłada się indywidualne podejście do wiary, Kościoła i angażowanie się w życie wspólnoty parafialnej.

Czytaj też: Podzielona rożnowska parafia. To nie konflikt o proboszcza, to różnica zdań

Pod koniec października do kurii wpłynęły wyjaśnienia, w których proboszcz przedstawił swoje stanowisko w sprawie zatrudnienia organisty. Jego twierdzenia poparła rada parafialna – lokalny organ doradczy. - Na chwilę obecną kuria nie zamierza podejmować dalszych działań w sprawie, ponieważ nie znajduje ku temu podstaw – poinformował ks. dr hab. Robert Kantor, kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu