Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
25/01/2020 - 19:20

Rozpoczęły się ferie zimowe. Kryniccy goprowcy mają pełne ręce roboty

Sezon zimowy to bardzo pracowity czas dla krynickich goprowców, którzy dbają o bezpieczeństwo narciarzy na stokach. Niestety w tym roku doszło już do wielu wypadków. Ratownicy Grupy Krynickiej GOPR apelują o rozwagę.

Uczniowie z Małopolski rozpoczęli wczoraj ferie zimowe. Co roku jest to czas wzmożonej pracy dla krynickich goprowców, którzy czuwają nad bezpieczeństwem na stacjach narciarskich. Od początku sezonu zimowego, ratownicy Grupy Krynickiej GOPR już ponad 240 razy udzielali pomocy rannym narciarzom na stokach narciarskich.

Tradycyjnie w większości przypadków były to urazy kończyn dolnych, a więc złamania, uszkodzenia stawów i więzadeł oraz kończyn górnych i głowy. Niestety nie obyło się też bez cięższych przypadków jak urazy kręgosłupa, do których dwukrotnie goprowcy wzywali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Niestety zauważamy, że co roku dochodzi do coraz większej ilości kontuzji spowodowanej zderzeniami, dlatego szczególnie apelujemy o rozwagę i wzgląd na inne osoby korzystające ze stoku, a także dostosowywanie prędkości do swoich umiejętności oraz panujących warunków – apelują ratownicy Grupy Krynickiej GOPR.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Źr. i Fot. Grupa Krynicka GOPRDziękujemy za przesłanie błędu