Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
04/10/2021 - 20:15

Rusza budowa sali gimnastycznej w Miłkowej. Będzie nowe boisko i siłownia

Wiemy już kto będzie odpowiedzialny za budowę i ostateczny wygląd sali gimnastycznej, która ma powstać przy Szkole Podstawowej w Miłkowej. Przebudowane zostanie również przyszkolne boisko.

Czytaj też: Nie wahał się ani chwili, uratował ludzkie życie. Docenili sądeckiego bohatera

Budowa sali gimnastycznej w Miłkowej oraz remont zlokalizowanego nieopodal boiska wyniosą prawie 4,8 milionów złotych. Zainteresowanie tym przetargiem było stosunkowo niewielkie. Właściwie poza firmą z Łabowej żadna inna spółka nie złożyła swojej oferty. W konsekwencji bez trudu udało się wyłonić zwycięzcę.   

Co prawda zaproponowana przez przedsiębiorstwo z Łabowej cena za wykonanie sportowej inwestycji przekraczała środki finansowe przeznaczone na ten cel w budżecie gminy Korzenna, jednak po dodatkowych negocjacjach udało się porozumieć także w tej kwestii i wypracować dobre dla obydwu stron przedsięwzięcia warunki.

Oprócz sali gimnastycznej zostanie wybudowane całe zaplecze sanitarne i szatnie. Znamy już wymiary boiska sportowego – 12 na 24 metry. Drabinki, kosze do gry w koszykówkę, siatka, słupki, tablica elektroniczna do wyświetlania wyników… W to wszystko zostanie wyposażona hala sportowa.  

Dotychczasowe boisko szkolne również doczeka się remontu. Pojawi się nowa nawierzchnia, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring. W pobliżu stanie również siłownia plenerowa, która szczególnie cieszy mieszkańców Miłkowej.

Od podpisania umowy wykonawca ma około półtora roku na wykonanie całej inwestycji. ([email protected], fot. Facebook.com - Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron)Dziękujemy za przesłanie błędu