Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 września. Imieniny: Maury, Milany, Tomasza
08/04/2019 - 15:30

Ruszył strajk nauczycieli. W SP nr 7 na lekcje przyszło jedno dziecko

Dzisiaj w całej Polsce rozpoczął się strajk nauczycieli. Wśród placówek, które dołączyły do strajku, znalazła się Szkoła Podstawowa nr 7 im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu. Nasz reporter był przed budynkiem szkoły już przed godziną 8. Tylko jeden rodzic zdecydował się przyprowadzić swoje dziecko na lekcje. Przy wejściu do budynku ustawiony jest stolik komitetu strajkowego, przy którym siedzą nauczycielki. Pozostałe strajkujące osoby znajdują się w pokoju nauczycielskim i w jednej z sal lekcyjnych.

- Zadaniem pana dyrektora było zapewnienie opieki dla dzieci, które przyszły dzisiaj do szkoły. Do tej pory przyszła z dzieckiem jedna pani, która nie doczytała informacji na stronie internetowej. Nie wiemy, jak długo będzie trwał strajk. Chcemy, aby nasze prośby i żądania zostały spełnione. Czekamy na rozmowy i dyskusje - mówi Małgorzata Czerny - Ostrowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu.

Przed godziną ósmą do szkoły przyjechała wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka oraz Marcin Poręba - dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury

- Dzisiaj jest pierwszy dzień strajku nauczycieli, dlatego chcemy zobaczyć, jak wygląda sytuacja w szkołach. Szkoła Podstawowa nr 7 jest pierwszą szkołą do której przyjechaliśmy. Za chwilę wybieramy się jeszcze do kilku innych szkół. Chcemy sprawdzić czy zajęcia dla dzieci, które jednak pojawiły się w szkołach, odbywają się - wyjaśnia wiceprezydent Nowego Sącza Magdalena Majka.

Zobacz też Nowy Sącz: Zrobili to! Strajk w wielu szkołach [AKTUALIZACJA]

- W tej chwili dokonujemy przeglądu szkół, w których nauczyciele strajkują. Sprawdzamy podjęte już wcześniej czynności i ewentualnie będzie reagować na bieżąco i na miejscu, jeśli zajdzie taka potrzeba – tłumaczy Marcin Poręba, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury Urzędu Miasta Nowego Sącza.

- Informacja o strajku poprzez dziennik elektroniczny dotarła do rodziców. Dla tych dzieci, które jednak przyjdą do szkoły, jest sprawowana opieka w Szkole Podstawowej nr 21, a jeżeli okazałoby się to niemożliwe, to w naszej szkole działa świetlica. Są nauczyciele, którzy pracują. Żadne dziecko nie pozostanie bez opieki. To mogę zagwarantować - zapewnia dyrektor szkoły Mariusz Horowski.

RG [email protected], Fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe