Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
07/12/2018 - 09:05

Ruszyły inwestycje przy szpitalu. Ulica Młyńska zamieniła się w wielki parking

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu wprowadził zmianę organizacji ruchu na ul. Młyńskiej, w związku z realizowanymi przez szpital inwestycjami. Drogowcy przystali na to, aby można było parkować wzdłuż ulicy Młyńskiej, na odcinku od ul. Śniadeckich do ronda.

Kierowcy będą mogli zostawiać samochody na dużej części zatoczki autobusowej. Zmieści się tam jednak niewiele aut. Jest to rozwiązanie jedynie doraźne. Absolutnie nie rozwiązuje trudnej sytuacji związanej z parkowaniem przy sądeckim szpitalu.

Czytaj także: Nowy Sącz: Gdzie parkować przy sądeckim szpitalu? Oto jest pytanie

Po tym, jak na terenie lecznicy rozpoczęły się obie inwestycje to duża część miejsc parkingowych przy obiektach szpitalnych przestała istnieć. Teraz jest na nich olbrzymi plac budowy.

Osoby, które przyjeżdżają do sądeckiego szpitala maja zagwozdkę, gdzie zaparkować. No i parkują, gdzie popadnie. Przypomina to, niestety wolną amerykankę. Auta zajmują część chodników przy ul. Młyńskiej.

Na teren szpitala  można wjechać od ulicy Kopernika i tam szukać miejsca do zaparkowania. Jest go jednak zdecydowanie mniej, niż przed rozpoczęciem dwóch wielkich budów.

Sądeczanie nie kryją zdenerwowania i wytykają, że szpital mając w planie tak duże inwestycje powinien pomyśleć znacznie wcześniej o zapewnieniu mieszkańcom miejsc do parkowania.

Jak już pisaliśmy dyrekcja  sądeckiego szpitala, w związku ze znacznym ograniczeniem miejsc postojowych i utrudnieniami wystąpiła do Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym

Czytaj także: Czy święte krowy pod sądeckim szpitalem zasługują na rozgrzeszenie?

Sączu z wnioskiem o zezwolenie na parkowanie wzdłuż ulicy Młyńskiej, na odcinku od ul. Śniadeckich do ronda.

Miejski Zarząd Dróg pozytywnie rozpatrzył prośbę dyrekcji lecznicy i wprowadził zmianę organizacji ruchu na ul. Młyńskiej, polegającą na przeniesieniu przystanku autobusowego i dopuszczeniu postoju pojazdów, tak, jak to wnioskował szpital.

- Jednocześnie informujemy, że szpital planując rozbudowę powinien zabezpieczyć odpowiednią ilość miejsc parkingowych na swoim terenie - czytamy w odpowiedzi uzyskanej z Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Działania MZD mają charakter jedynie pomocowy i doraźny.

[email protected], fot. IM.

Ulica Młyńska w Nowym Sączu zamieniła się w wielki parking
Ulica Młyńska w Nowym Sączu zamieniła się w wielki parking


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)