Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
18/01/2023 - 11:15

Ryszard Wilk liderem listy Konfederacji do sejmu. Prawybory w Nowym Sączu za nami

Na brak polityki w 2023 roku na pewno narzekać nie będziemy. Punktem kulminacyjnym będą jesienne wybory parlamentarne. Partie zwierają już szyki i przygotowują się do walki o jak najwyższy wynik. Wiemy już, kto będzie w naszym okręgu „jedynką” na liście Konfederacji.

Wybory Parlamentarne 2023

2023 rok będzie w polityce wyjątkowo gorący. Jesienią odbędą się wybory parlamentarne. Partie już się przygotowują. Czy ponownie zwycięży Prawo i Sprawiedliwość? A może ktoś pokrzyżuje im plany? Niebawem się przekonamy. Przypomnijmy, że wybory samorządowe, które również przypadały na jesień, zostały przesunięte na 2024 rok.

Coraz większymi krokami zbliża się zatem okres kampanii wyborczej. Ugrupowania myślą już o tym, jak będą wyglądały listy do sejmu. Przedsmak tego, co nas czeka w najbliższych miesiącach mieliśmy w sobotę w Nowym Sączu.

Prawybory partii Nowa Nadzieja w Nowym Sączu

W auli Wyższej Szkoły Biznesu odbyły się prawybory partii Nowa Nadzieja (dawna nazwa to KORWiN) na "jedynkę" listy Konfederacji w naszym okręgu. Pojawiło się wielu sympatyków i działaczy. Wśród gości specjalnych byli Sławomir Mentzen – prezes partii oraz wiceprezes i poseł – Konrad Berkowicz.

Jak się okazało, liderem listy Konfederacji na Sądecczyźnie będzie Ryszard Wilk. Pojawi się na niej również pochodzący z Nowego Sącza sekretarz krajowy partii – Krzysztof Rzońca.

- Chciałbym żyć w Polsce w której ambitni, pracowici, przedsiębiorczy młodzi ludzie mają przyszłość. By państwo nie okradało ich z owoców pracy i pozwalało spełniać marzenia. Banda urzędników trzyma nas za nogi, a my chcemy latać! I być może jesteśmy teraz w momencie dziejowym. Być może to ostatnia szansa by odsunąć od władzy bandę wariatów, którzy chcą nam mówić jak mamy żyć. Być może to ostatni dzwonek, by powiedzieć stop! – napisał na Facebooku Krzysztof Rzońca już po wynikach prawyborów.

- By mieć wpływ na to jak będzie wyglądała Polska po wyborach musimy zebrać silną drużynę. Złożoną z ludzi, którzy chcą zmian, z ludzi, którzy nie są obojętni i nie będą bierni – dodał.

Przypomnijmy, że obecnie Konfederacja ma w sejmie 12 posłów. Trzech z nich (Janusz Korwin-Mikke, Konrad Berkowicz i Stanisław Tyszka) należy do partii Nowa Nadzieja. Niedawno odeszli z niej Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza tworząc partię – Wolnościowcy. ([email protected], fot.: Partia Nowa Nadzieja)

Prawybory Konfederacji w Nowym Sączu
Ryszard Wilk będzie w naszym okręgu „jedynką” na liście Konfederacji. W sobotę w Wyższej Szkole Biznesu odbyły się prawybory.


Dziękujemy za przesłanie błędu