Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
13/01/2020 - 12:20

Rytro chce oszczędzać i dlatego każe mieszkańcom ponumerować domy

Władze gminy Rytro apelują do mieszkańców – wywieszajcie numery domów. Jak wyjaśnia wójt nie chodzi tylko o przestrzeganie przepisów, ale również o… budżet Rytra.

- Wójt Gminy Rytro przypomina, że zgodnie z art. 47b Ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne, właściciele i zarządcy nieruchomości zabudowanych mają obowiązek umieszczania w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym. W przypadku gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu - brzmi oficjalny komunikat umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy w Rytrze. O co chodzi? I tu Was zaskoczymy. Chodzi nie tylko o samo przestrzeganie ustawy, ale przede wszystkim o wygodę i tempo działania gminnych urzędników a przede wszystkim o wymierne oszczędności dla budżetu gminy. Zaskoczeni? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Zobacz też: W Urzędzie Gminy Rytro można w końcu płacić kartą

- Gdybyśmy informację o ostatnich podwyżkach opłat za śmieci rozesłali do naszych mieszkańców korzystając z usług poczty kosztowałoby nas to aż 4 tysiące złotych. A gdy takie informacje rozwiózł po gminie nasz urzędnik, kosztowało nas to zaledwie kilkaset złotych. Trwało to kilka dni, ale wyszło dużo taniej. I przy tej właśnie okazji pracownicy poskarżyli się, że na części nieruchomości w ogóle nie ma numerów, albo są umieszczone tak, że zupełnie ich nie widać. Jak jeszcze ktoś jest akurat w domu, to można go zapytać o nazwisko, o to, kto w danej nieruchomości mieszka. Ale jak w domu nie ma nikogo i nie ma też nikogo z sąsiadów, to ustalić tego nie sposób – informuje wójt Jan Kotarba.

Wniosek? Krótki. Jeśli mieszkańcy oczekują od gminy sprawnego i oszczędnego funkcjonowania muszą sami w tym pomóc jej urzędnikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: UG w RytrzeDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020