Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
17/03/2023 - 08:55

Rytro: hipermarket dopiero się buduje a już podzielił mieszkańców. Słowacy pewnie zacierają ręce

W Rytrze rozpoczęła się realizacja inwestycji, która już podzieliła tę maleńką, liczącą sobie ledwie około 5 tysięcy mieszkańców gminę. Rytro będzie miało swoją Biedronkę. To będzie pierwszy hipermarket na terenie tego samorządu.

Rytro: hipermarket dopiero się buduje a już podzielił mieszkańców. Słowacy pewnie zacierają ręce

Biedronka powstaje w samym centrum Rytra, tuż przy transgranicznej nitce, czyli DK 87. Choć prace dopiero się rozpoczęły, budowa hipermarketu już podzieliła część mieszkańców. Dlaczego? Sprawa oczywista i sprowadza się do cen, jakie oferuje ta sieciówka. Do tej pory lokalne sklepiki nie miały konkurencji, bo nie każdemu chce się i nie każdy ma możliwość jechać na zakupy do Biedronki w Piwnicznej-Zdroju czy w Nowym Sączu. Ale biedronkowych cen i promocji prywaciarze nie są w stanie przeskoczyć.

Zobacz też: Rytro: poczta przeniesie się na dworzec PKP. Gmina dopięła swego

Rytro: hipermarket dopiero się buduje a już podzielił mieszkańców. Słowacy pewnie zacierają ręce

Jest jeszcze jeden czynnik – Biedronka w pobliskiej Piwnicznej-Zdroju ma znacznie bogatszy asortyment niż wiele innych w naszym regionie, bo nastawiona jest na oczekiwania i portfele Słowaków, którzy od lat tłumnie robią tu zakupy. Oni oszczędzają w dwójnasób – u nich ogólnie jest drożej, szczególnie chodzi o artykuły spożywcze i przemysłowe a tu jeszcze mogą liczyć na polskie ceny dyskontowe.

Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Biedronka w Rytrze też będzie działać w oparciu o Słowaków. Czy lokalne sklepy poradzą sobie z tą konkurencją? Bo taki SPAR, który jest zaraz obok placu budowy – również sieciówka – na pewno znajdzie sposób na to, by i tak klientów zatrzymać choćby z racji jakości – mówimy tu na przykład o produktach mięsnych – swojego asortymentu. ([email protected] Fot.: ES)Dziękujemy za przesłanie błędu