Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
08/08/2023 - 12:20

Rytro: kolejne dwie drogi do remontu. Przetarg zaraz po sesji

10 sierpnia odbędzie się w Rytrze kolejna sesja. Jeden z punktów obrad dotyczy zmian w budżecie gminy na 2023 rok. W roli głównej dwie drogi.

Rytro: kolejne dwie drogi do remontu. Przetarg zaraz po sesji

- Otrzymaliśmy właśnie środki na remont dróg dojazdowych do pól. W planach mamy modernizację dwóch: do wiatraka i do Ptaków na Połomi Wyżnej. Dofinansowanie, które otrzymaliśmy na ten cel to 100 tysięcy złotych, ze swojej strony planujemy wyłożyć kolejne 100 tysięcy – informuje wójt Jan Kotarba

Ziści się plan dalszej odbudowy zamku w Rytrze?

By samorząd mógł ogłosić przetarg, radni muszą formalnie wprowadzić dofinansowanie do budżetu. – A przetarg ogłosimy zaraz do sesji. Inwestycja musi być zrealizowana już do 16 października – dodaje wójt. 

Jako kolejne wprowadzone zostaną też środki na umundurowanie dla OSP. Te 20 tysięcy złotych również pochodzi – podobnie jak pieniądze na drogi – z urzędu marszałkowskiego.

Kolejny projekt uchwały dotyczy zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli w placówkach oświatowych prowadzonych przez samorząd. Ale jak zaznacza Kotarba, to jedynie zmiany kosmetyczne podyktowane zmianami w ustawie. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu