Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
30/12/2021 - 15:55

Rytro ma już budżet na 2022 rok i przyspiesza z inwestycjami

14 głosami za radni gminy Rytro uchwalili budżet gminy na 2022 rok. Od głosu wstrzymała się tylko radna Małgorzata Machałowska. Dlaczego?

Rytro ma już budżet na 2022 rok i przyspiesza z inwestycjami

O projekcie budżetu na 2022 rok i najważniejszych inwestycjach zaplanowanych na przyszły rok pisaliśmy już w publikacjach Wójt Rytra o 2022 roku: nie robię wirtualnych budżetów i W 2022 roku Rytro nie zaszaleje z wydatkami? Jest projekt budżetu

Jak te plany przyjęli radni? 14 radnych poprało propozycję. Tylko wspomniana Małgorzata Machałowska wstrzymała się od głosu. Radna bowiem stała na stanowisku, że 30 000 zł na drobne remonty w Szkole Podstawowej to za mało. Co o tej kwocie ma do powiedzenia wójt?

- Staramy się o środki na całkowitą przebudowę i remont szkoły. Obecnie jesteśmy na etapie szacowania, jaki będzie koszt tego przedsięwzięcia. Na dziś te 30 000 złotych wystarczy. Wydawanie większych pieniędzy dzisiaj byłoby marnotrawstwem pieniędzy, bo ta praca, która byłaby wykonana w przyszłym roku potem byłaby – już przy gruntownym remoncie – zniszczona – tłumaczy Jan Kotarba. Jednak radnej te wyjaśnienia nie przekonały.

Jednocześnie Kotarba zaznacza, że dofinansowania na budowę dróg oraz budowę oczyszczalni ścieków i kanalizację zostaną wciągnięte do budżetu dopiero na sesji w styczniu. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu