Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
06/05/2024 - 12:50

Rytro: tu do przydomowych oczyszczalni ścieków nie chcą dopłacać?

Dlaczego w gminie Rytro radni nie zabezpieczyli środków na dofinansowanie do przydomowych oczyszczalni ścieków? Wójt Jan Kotarba mówi krótko: inicjatywa jest po stronie mieszkańców. Co to oznacza?

Praktycznie wszystkie gminy powiatu nowosądeckiego oferują swoim mieszkańcom dofinansowanie do zakupu i montażu przydomowych oczyszczalni ścieków. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Stary Sącz daje na taką oczyszczalnię 10 000 zł a taka Nawojowa – dla porównania - 3 000 zł. Chodzi oczywiście o takie gospodarstwa domowe, co do których nie ma technicznej możliwości podłączenia do zbiorczej sieci kanalizacyjnej.

A tu baczna Czytelniczka z gminy Rytro wytknęła nam, że ani razu nie poruszyliśmy tego tematu w kontekście właśnie tego samorządu. – A przecież są u nas jeszcze białe punkty na mapie kanalizacji i na pewno gmina tam sieci nie zrobi – zwraca uwagę kobieta. 

Rytro buduje sportowe zagłębie! Nie musicie zazdrościć, skorzystać będzie mógł każdy [WIDEO]

Dzwonimy zatem do wójta Jana Kotarby. – Rzeczywiście są u nas jeszcze takie miejsca, gdzie kanalizacji nie ma i raczej nie będzie. To Obłazy Ryterskie i Makowica – słyszymy od gospodarza gminy. – I rzeczywiście środków na dopłaty na przydomowe oczyszczalnie ścieków zabezpieczonych w budżecie na ten rok nie mamy – nie kryguje się wójt.

Pytamy: dlaczego? – Dlatego, że na dziś nie było ze strony mieszkańców wniosków ani zapytań o takie dofinansowanie. Tu inicjatywa należy do nich. Jeśli sami mieszkańcy zgłoszą nam taką potrzebę, to na pewno przeanalizujemy możliwości, by takie dofinansowanie, taką pomoc finansową zorganizować – podsumowuje nasz rozmówca. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu