Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
05/07/2018 - 10:05

Rytro: Wójt ciągle na kredycie a radni znów obcięli mu pensję

Ile zarobił w minionym roku wójt gminy Rytro? Okazuje się, że zarobki włodarza najmniejszej gminy w powiecie nowosądeckim nie są wcale takie złe.

Na ostatniej sesji – tym razem na mocy ustawy – radni Rytra obcięli wójtowi Władysławowi Wnętrzakowi pensję. Na kilka miesięcy przed końcem kadencji, od 1 lipca jego wynagrodzenie będzie o 280 zł niższe.

Zobacz też: Rytro: to będzie starcie! Wnętrzak vs Kotarba w wyścigu o fotel wójta

A ile zarobił w zeszłym roku pracując w Urzędzie Gminy? 125 tys. 187 zł. Dla porównania w 2016 zarobki Wnętrzaka z tego samego tytułu wynosiły około 35 tys. mniej, bo 90 tys. 791 zł.

Co ciekawe w dwóch ostatnich oświadczeniach Wnętrzak nie wykazał żadnych oszczędności poza debetem, który w 2017 wynosił ok. 1 tys. zł.

Zobacz też: Rytro: Wójt Wnętrzak bez absolutorium i pensją kolejny raz obciętą

Wójt nadal spłaca też kredyt konsolidacyjny, który na koniec zeszłego roku obciążał go kwotą prawie 49 tys. zł. Zobowiązanie to efekt zakupu w 2015 roku nowego samochodu osobowego typu toyota corolla.

Wójt posiada też wraz z żoną dom o powierzchni 125 metrów kwadratowych i wartości 250 tys. zł oraz działkę o powierzchni 600 metrów za ok. 30 tys. zł.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu