Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
02/01/2020 - 10:30

Rytro: zobacz harmonogram wywozu śmieci na 2020 rok

Gmina Rytro już opublikowała harmonogram wywozu śmieci w 2020 roku dla wszystkich sołectw ze swojego terenu. Każdy rodzaj odpadów odbierany będzie tylko raz w miesiącu.

Przypomnijmy. W ślad za nowelizacją uchwały śmieciowej od 1 stycznia 2020 roku nie można już deklarować zdawania śmieci niesegregowanych. Segregować będą musieli wszyscy bez wyjątku i płacić 16 zł miesięcznie od osoby. Komu udowodnione zostanie (za pomocą kodów paskowych na workach i zdjęć), że oddaje śmieci zmieszane, ten przez jeden miesiąc będzie płacił 35 zł od osoby.

Zobacz też: Bezprecedensowy budżet w Rytrze a mieszkańcy będą mieli aż 6 nowych dróg

Z kolei właściciele domków letniskowych muszą zapłacić w tym roku 150 zł (opłata jednorazowa) przy przestrzeganiu zasad segregacji a jeśli je złamią zapłacą 300 zł.

Jednocześnie wszystkie odpady wielkogabarytowe – meble, opony, gruz itp. przyjmowane są w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który funkcjonuje przy oczyszczalni ścieków. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości w zakresie gospodarki odpadami informacje udazielane są pod numerem telefonu 18 446 90 40.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe