Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
30/08/2021 - 21:15

Rzeka porwała ciągnik z traktorzystą. Pojazdu nie udało się wyciągnąć z wody

Prawdziwy koszmar przeżył mieszkaniec powiatu gorlickiego. Traktor wraz z mężczyzną został porwany przez rzekę. Przez wiele godzin strażacy próbowali wyciągnąć pojazd z wody, ale nie udało się.

Dzisiaj po godzinie szesnastej w Brunarach koło Gorlic rozegrały się dramatyczne sceny. Z nieznanych na tę chwilę przyczyn, traktor wraz z mężczyzną, który znajdował się w środku, został porwany przez rzekę.

W jeden chwili traktorzysta znalazł się na środku rwącej rzeki, której poziom z każdą godziną podnosił się na skutek intensywnych opadów deszczu. Mężczyźnie udało się wydostać z pojazdu i stojąc na masce ciągnika oczekiwał na pomoc. To również Cię zainteresuje: Co mu strzeliło do głowy? W jednej chwili znalazł się na środku rzeki [FILM]

Już po chwili na sygnale przyjechały straże pożarne z Gorlic, Brunar i Śnietnicy.

- Udało nam się ewakuować mężczyznę na brzeg rzeki. Jest on cały i zdrowy i nie potrzebował pomocy medycznej. Mamy jednak problem z wyciągnięciem pojazdu z rzeki, tym bardziej, że z każdą godziną poziom wody w rzece wzrasta – powiedział nam oficer dyżurny gorlickiej straży pożarnej.

Akcja ratunkowa trwała wiele godzin. Niestety strażakom nie udało się wyciągnąć pojazdu z rzeki. Ratownicy przymocowali traktor linami do drzewa, aby woda go nie porwała. Maszyna zostanie wyciągnięta z rzeki, jak tylko jej poziom nieco zmaleje. ([email protected] Fot. Biecz 998)Dziękujemy za przesłanie błędu