Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
21/11/2020 - 18:45

Rzutem na taśmę zdobyli pieniądze na remont drogi w Mszalnicy

Mieszkańcy miejscowości Mszalnica w Kamionce Wielkiej mają dziś duże powody do zadowolenia. Gmina Kamionka Wielka zdobyła kolejne środki na przebudowę tutejszej drogi gminnej w ramach Funduszu Samorządowych. O jaką drogę chodzi?

Rzutem na taśmę zdobyli pieniądze na remont drogi w Mszalnicy

Wójt Andrzej Stanek nie kryje satysfakcji, bo to środki z naboru uzupełniającego, w którym o pieniądze ubiegało się bardzo dużo samorządów. Radość jest tym większa, bo dofinansowanie sięgnęło - bagatela - 631 765 zł, co stanowi lwią części z szacowanej na około milion złotych inwestycji. Różnicę gmina będzie musiała wyłożyć z własnych środków. Stanek nawet nie ukrywa, że gdyby nie środki zewnętrzne samorząd nie dźwignął by tego zadania. I tak już do końca roku mieszkańcy Mszalnicy doczekają się remontu drogi gminnej Styrek.

Zobacz też: Kamionka Wielka: nie robią nam chodnika a jeszcze pobocze zabrali!

Wójt przypomina również, że na ostateczne zatwierdzenie czekają jeszcze wnioski złożone w ramach FDS o dofinansowanie na 2021 rok. Stawka jest wysoka, bo w tym wypadku na szali jest remont dwóch kluczowych dróg, które w ostatnim czasie szczególnie dały się we znaki mieszkańcom gminy w czasie obowiązywania objazdu zamkniętego mostu na Kamienicy.

- Chodzi o drogę „Popardowa” w miejscowości Kamionka Mała i drogę „Pod Kunów” w miejscowości Jamnica - zaznacza włodarz gminy.

Aktualnie kończy się też remont drogi gminnej Mystków – Jamnica w miejscowości Mystków a lada dzień ruszą prace budowlane na drodze Oracze - Kruczki Dolne – Doliny w miejscowości Mszalnica, na które gmina dostała pieniądze od wojewody w ramach tzw. powodziówek. W tym wypadku dofinansowanie sięgnęło pół miliona złotych. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu